1. Kuchenka na prąd czy gaz? Zalety i wady. • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

07.2012

Kuchenka na prąd czy gaz? Zalety i wady.

Meblując kuchnie stoimy przed trudnym wyborem, jaki sprzęt będzie nam niezbędny. Jak wyposażyć kuchnie tak, aby zapewniała nam komfort i wygodę przy minimalnych kosztach eksploatacji.

Kuchnia gazowa:

Kuchenka gazowa źródło: Alejka.pl

Kuchenka gazowa źródło: Alejka.pl

Podstawowym atutem kuchenek gazowych są koszty eksploatacji, które są niższe niż koszty wynikające z użytkowania płyt ceramicznych. Podobnie jest też w przypadku serwisowania czy też naprawy sprzętu. Gaz charakteryzuje się tym, że pozostawia mało estetyczny i trudny do usunięcia nalot na naczyniach. Kolejną wadą kuchenki gazowej jest piekarnik, który trzeba czyścić ręcznie, co w tym przypadku jest dość trudne.

W przypadku płyt indukcyjnych:

Płyta indukcyjna. źródło: Alejka.pl

Płyta indukcyjna. źródło: Alejka.pl

Jedną z najbardziej istotnych zalet jest wysoka wydajność, dzięki której możemy szybko przygotować potrawy. Takie rozwiązanie daje nam oszczędność czasu, jak i kosztów wynikających z użytkowania sprzętu. Kolejną zaletą płyty indukcyjnej jest jej bezpieczne użytkowanie. Płyta nagrzewa się tylko w wyznaczonym polu, wiec trudno jest się nią poparzyć. Jeżeli chodzi o czyszczenie to tu również nie ma większego problemu ponieważ, wszelkiego typu zabrudzenia nie są podgrzewane, a więc nie przywierają do niej i nie zasychają tak mocno, jak na innych kuchenkach. Trzeba jednak pamiętać, że na płycie indukcyjnej można używać tylko i wyłącznie specjalnych naczyń ferromagnetycznych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Płyta ceramiczna:

Płyta ceramiczna.  źródło: Alejka.p

Płyta ceramiczna. źródło: Alejka.p

Płyty ceramiczne pojawiły się w latach 70-tych wnosząc ze sobą nową jakość i do dziś są jedną z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Zaletą płyty ceramicznej jest zastosowanie płaskiej szklano-ceramicznej płyty o efektownym i nowoczesnym wyglądzie. Tu również pojawiały się zabezpieczenia przed poparzeniem i łatwe w obsłudze sterowniki. Z całą pewnością płyty ceramiczne tak samo jak indukcyjne są łatwe w czyszczeniu, ponieważ ich powierzchnia jest idealnie gładka, co więcej łopatka do czyszczenia jest zwykle w komplecie. Niezależne od tego co wybierzemy, ważne jest, aby gotowanie stało się przyjemne i prostsze.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »