1. Dom w kilka chwil • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

25

07.2012

Dom w kilka chwil

Wraz z rosnącym tempem życia coraz częściej potrzebujemy gotowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest prefabrykowany dom szkieletowy. Zastanówmy się co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu, a co możemy stracić.

Budowa domu szkieletowego.  Źródło: budowa ekologiczna

Budowa domu szkieletowego. Źródło: budowa ekologiczna

Dom szkieletowy w części powstaje w fabryce więc nie ma znaczenia jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Ekipa specjalistów pracuje cały czas składając poszczególne elementy. Można nawet powiedzieć, że dom składa się zanim my zdążymy podjąć decyzje o jego budowie.

Dom szkieletowy składa się z kilku elementów. Źródło: hass

Dom szkieletowy składa się z kilku elementów. Źródło: hass

Tradycyjna budowa domu trwa bardzo długo, przy budowie domu szkieletowego oszczędzamy czas. Zaletą budownictwa szkieletowego jest sposób budowania polegający na montażu poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Budynek, oprócz fundamentów, w całości powstaje w technologiach suchych. Jeżeli chodzi o fundamenty, to tu niestety najlepszy jest sposób tradycyjny. Pamiętać należy, że fundamenty stawia się w dodatnich temperaturach. Ściany, dach, elewację można robić o dowolnej porze roku.

Aby zaoszczędzić czas i nerwy najlepiej zatrudnić fachowców, którzy wykonają wszystkie prace. Często przy takim rozwiązaniu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykorzystać je na dalsze inwestycje. W technologii szkieletowej nie używa się betonu przygotowanego w betoniarkach, wiec i tu możemy zaoszczędzić. Plusem związanym z budową domu szkieletowego jest fakt, że powstaje mało odpadów. To również przekłada się na oszczędności.

 Dom szkieletowy. Źródło: hass

Dom szkieletowy. Źródło: hass

Wadą domu szkieletowego jest mała bezwładność cieplna - czyli po włączeniu ogrzewania dom szybko się nagrzewa, ale też jeśli przestaniemy go ogrzewać dość szybko się wychładza. Ponadto budowa takich domu w Polsce jest nadal mało popularna co się z tym wiąże jest mało firm które mogły by od samego do końca zająć się naszym domem.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »