1. Wnętrze w stylu klasycznym • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

26

07.2012

Wnętrze w stylu klasycznym

Styl klasyczny można porównać ze stylem pałacowym. Klasyczny dom to duże ogrody dworski styl to powrót do przeszłości. Styl klasyczny charakteryzuje się symetrycznym układem. Nie powinno również zabraknąć ganka, który sprawia że wejście do domu jest bardziej reprezentacyjne. Domy klasyczne najlepiej wyglądają gdy są tynkowane na tradycyjne jasne barwy. Należy pamiętać, że styl klasyczny jest ponadczasowy.

Salon urządzony w stylu klasycznym. Źródło: czas na wnętrze

Salon urządzony w stylu klasycznym. Źródło: czas na wnętrze

Styl klasyczny jest ponadczasowy, nie podlega chwilowym modom. Nie musimy się martwić, że nasz dom po roku straci na uroku. Styl klasyczny wywodzi się jeszcze ze starożytności i był doceniany nawet wtedy gdy ekstrawagancja zagościła w miastach. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków. Dominuje w nich harmonia, prostota, oraz umiar i powaga

Aranżacja w stylu klasycznym.

Aranżacja w stylu klasycznym.

Żeby odnieść sukces aranżując dom w stylu klasycznym trzeba pamiętać o staranności w doborze dodatków jak i w całej aranżacji. Należy postawić na symetrię i równowagę, pamiętajmy żeby nie przesadzić z ozdobami należy trzymać się zasady im mniej tym lepiej. Zamiast masy różnych bibelotów postawmy na dobrą jakość i dbałość o ładne wykończenie. Warto pamiętać, że w domu w stylu klasycznym powinny być meble drewniane. Ich naturalne piękno sprawi, że wnętrze w naszym odczuciu stanie się cieplejsze.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »