1. Współczesne trendy wystroju kuchni • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

27

07.2012

Współczesne trendy wystroju kuchni

Trzeba powiedzieć jasno, że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Wymaga więc trafienia w serca jej użytkowników. Współczesne kuchnie mają wiele odsłon. Nie ma znaczenia czy kupujący to wielbiciele wiejskich klimatów, czy fani kosmicznych wypraw. Każdy znajdzie swój styl w zgodzie z panującymi trendami. Jak więc znaleźć kuchnię swoich marzeń i cieszyć się nowoczesnością?

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło: pingier

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło: pingier

Dla każdego kupującego hasło „ współczesne” może kojarzyć się zupełnie inaczej. Wszystko zależy od preferencji i gustów. Jednak regułą ponad tym jest skojarzenie współczesności z nowoczesnymi rozwiązaniami, charakteryzującymi się praktycznością i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Desingnerzy zajmujący się meblami kuchennymi inwestują w prostotę i praktyczność oszczędzając miejsce i sprawiając wrażenie jasnych przestronnych pomieszczeń. Połączenie drewna z odbijajacą światło powierzchnią frontów czy blatów powiększa optymalnie nawet maleńkie kuchnie. Do tego stosuje się oczywiście praktyczne rozwiązania szafek, wykorzystanie każdej powierzchni do maksimum przez co meble zajmują wystarczającą część kuchni, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Generalną i obowiązującą zasadą są fronty pozbawione uchwytów bądź z małymi pełniącymi funkcje bardziej estetyczne i dekoracyjne.Ozdobna ma być raczej forma i układ mebli, kolor i faktura. Dużą wagę przykłada się do estetyki i praktycznego wymiaru.Elegancka kolorystyka trafia do najbardziej wyszukanych gustów klientów. Zasada jest prosta, od klasyki po odkrycia kosmiczne. Wszystko ze smakiem i elegancją. Pod hasłem praktyczne kryją się takie rozwiązania jak elektryczny czy sprężynowy system wysuwania szuflad, samoczyszczące prowadnice, zawiasy z systemem domykania czy nawet szafki otwierane przy pomocy czujnika ruchu. Słowem samo otwieranie kryje w sobie nowe rozwiązania ułatwiające korzystanie. Bardzo ważną funkcję we współczesnej kuchni pełni oświetlenie. Mało kto wyobraża sobie swoją wymarzoną kuchnię bez niego. Oświetlenie umieszcza się zwykle pod górnymi szafkami, doświetlając blaty, ale również w cokołach czy szufladach. Dotychczas stosowane systemy zamieniono na dyskretne i energooszczędne oświetlenie LED.

Styl rustykalna. Źródło: weranda

Styl rustykalna. Źródło: weranda

Dość często stosuje się połączenie kuchni z jadalnią. Tutaj króluje przede wszystkim prostota i dużo udogodnień takich jak przedłużenie blatu w stół. Zwykle wtedy stosuje się wyższe krzesła barowe, które mogą mieć dowolną stylistykę dopasowaną do formy zabudowy. W nowoczesnych rozwiązaniach dominują ekrany, które otwierają przestrzeń jadalną. Praktyczne systemy organizacji szuflad i szafek to norma a producenci i ich projektanci prześcigają się w udoskonaleniu stosowanych rozwiązań.

W zależności od ogólnego wyglądu kuchni stosuje się takie materiały jak drewno, kamienie, okleiny, kasetony, szkło. W klasyce nadal dominują frezowane fronty oraz kolorystyka pełna odcieni brązu i kremu. W dużych kuchniach nie zapomina się o tzw. wyspach ze sprzętem AGD. Funkcjonalność i estetyka to również zlewy z rozdrabniaczami, czy szafki służące do ukrycia pojemników do segregacji śmieci.

Kuchnia w stylu glamour. Źródło: styl i wnętrze

Kuchnia w stylu glamour. Źródło: styl i wnętrze

Dopełnieniem nowoczesnej kuchni jest stół i krzesła. Niekoniecznie z tej samej serii. Może to być kontrastowe zderzenie zwłaszcza jeśli kuchnia ma być połączona z jadalnią. Takie rozwiązania oferuje www.salonmeblowy.net.

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło:pingier

Kuchnia w stylu wiktoriańskim. Źródło:pingier

Nowoczesne kuchnie to bogate wzornictwo połączone z praktycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wnętrza pełne garów odeszły do lamusa. Teraz kuchnia to eleganckie i przytulne miejsce w naszym domu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »