1. Żyj ekologicznie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

01

08.2012

Żyj ekologicznie

Żeby zacząć żyć ekologicznie wystarczy wprowadzić parę zmian w niektórych domowych przyzwyczajeniach. Pojęcie Eko zyskało od jakiegoś czasu na popularności, coraz więcej ludzi zmienia swoje przyzwyczajenia i tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska.

Większość z nas myśli, że pojedyncze działania nie mają sensu. Nic bardziej mylnego. Nawet najmniejszy akt może przyczynić się do ochrony środowiska. Zaczynając od segregowania śmieci po oszczędność wody i energii.

Zaprzyjaźnij się z naturą. Źródło :ekologia.pl

Zaprzyjaźnij się z naturą. Źródło :ekologia.pl

Żeby zacząć segregować odpadki musimy mieć do tego odpowiednie narzędzia. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem wiele firm zaczęło produkcję koszów na selektywną zbiórkę odpadków. Nie są już to te same nijakie kosze, które często trzeba było chować po kątach, żeby nie szpeciły mieszkania. Teraz firmy stawiają na funkcjonalność oraz na atrakcyjność produktu. Teraz kosz stanowi ozdobę naszego mieszkania i ułatwia nam zadanie w dbaniu o ekologie.

Następnym krokiem w byciu eko jest oszczędzanie zasobów naturalnych w tym wody . Szczególnie ważne jest oszczędzanie wody, bo bez niej nie ma życia. Najprostszym i skutecznym działaniem jest zakręcanie kranu podczas szczotkowania zębów bądź używania do tego kubeczka. Pamiętajmy, żeby sprawdzić uszczelki oraz baterie przy umywalce. Nieszczelne powodują dużą utratę wody co również powoduje wyższe rachunki. Jeżeli jest to możliwe używajmy programów które oszczędzają wodę w pralkach i zmywarkach.

Żyj ekologicznie. Źródło :ekologia.pl

Żyj ekologicznie. Źródło :ekologia.pl

Żeby być w zgodzie z naturą możemy urządzić nasz dom w stylu eko. Wybierajmy produkty które są wykonane z ekologicznych tworzyw, ponadto zamiast tradycyjnych rolet zamontujmy rolety z bambusu. Postawmy na meble wykonane z drewna, drewno nadaje się do recyklingu. Wybierajmy ekologiczne materiały i tkaniny. Malując mieszkanie wybierajmy farby ze znakiem Eko-label i pamiętajmy ze każdy może sie przyczynić do ratowania Ziemi.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »