1. Łazienka na poddaszu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

08.2012

Łazienka na poddaszu

Poddasze wydaje się być idealnym miejscem na łazienkę. Jednak tu również może czekać na nas kilka niemiłych niespodzianek. Powierzchnia podłogi daje złudzenie, że wszystko się zmieści. Jednak zanim przystąpimy do prac powinniśmy wszystko wymierzyć. Pomyślmy również gdzie będzie się znajdował pion kanalizacyjny, schody i drzwi wejściowe.

Łazienka na poddaszu. Źródło:  pomysł na łazienkę.

Łazienka na poddaszu. Źródło: pomysł na łazienkę.

Przed zaaranżowaniem łazienki należy ocenić jej praktyczne zastosowanie. Zacznijmy od określenia obszaru podłogi, na którym możemy swobodnie stanąć. Wysokość powinni wynosić co najmniej 190 cm, im większe skosy tym powierzchnia użytkowa zmniejsza się. Pozostałą przestrzeń można wykorzystać na szafki, bądź małe schowki, w których będziemy mogli schować np. ręczniki.

Najtrudniejszym zadaniem w przystosowaniu poddaszu na łazienkę jest zainstalowanie kabiny prysznicowej. Zaaranżowanie kabiny prysznicowej na poddaszu wymaga sporej powierzchni, standardowe kabiny mają 80 x 80 cm. Jednak wygodniejszym rozwiązaniem są kabiny o wymiarach 90 x 90 cm. Dla ułatwienia zadania można zamówić kabinę na wymiar, umożliwi to rozsądne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Jednym z funkcjonalnych pomysłów jest ustawienie kabiny tuż przy drzwiach wejściowych. Drzwi mają co najmniej 200 cm i są zainstalowane w najwyższym punkcie poddaszu.

Jak urządzić poddasze.  Źródło: e-dach.pl

Jak urządzić poddasze. Źródło: e-dach.pl

Drugim równe trudnym zadaniem jest usytuowanie umywalki. Górna krawędź umywalki powinna znajdować się na wysokości 85 cm od poziomu podłogi. Ponadto powierzchnia znajdująca się nad umywalką powinna być na tyle duża, by umożliwiała swobodne korzystanie domownikom.

Ceramika sanitarna wymaga odpowiedniej przestrzeni użytkowej jak i odpowiedniej wysokości mocowania. Musi umożliwiać swobodne i bezproblemowe korzystanie. Poddasze daje taką szansę jedynie wtedy, gdy wszystko wcześniej zaplanujemy. Pamiętajmy, że jeden błąd może zakłócić stworzenie funkcjonalnej powierzchni.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »