1. Domowa biblioteczka • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

08.2012

Domowa biblioteczka

W domach lub większych mieszkaniach można sobie pozwolić na małą biblioteczkę. Meble do domowej biblioteczki są nadal nietypowe, ale pamiętajmy, że takie rozwiązanie pomoże uchronić książki przed zniszczeniami jak i umożliwi ich wyeksponowanie.

Biblioteczka w salonie.Źródło: e-mieszkanie.pl

Biblioteczka w salonie.Źródło: e-mieszkanie.pl

Należy zaznaczyć, że regał na książki to niemały wydatek, bardziej wyszukany i elegancki to koszt kilkunastu złotych. Niezaprzeczalnie biblioteczka jest bardzo przydatna, oprócz dobrze przechowywanych książek można stawiać na niej inne rzeczy. Do wyboru mamy biblioteczki częściowo zamknięte lub otwarte - wybór ten uzależniony jest od naszych potrzeb.

Często przyczyną uszkodzeń książki jest nieodpowiednie jej przechowywanie. Wyeksponowanie książek w biblioteczce dodaje wnętrzu elegancji a ponadto książki będą ochronione przed zniszczeniem. Niestety nie każdy dom ma dodatkowe pomieszczenie na osobną biblioteczkę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie książek w salonie. Można to zrobić na kilka sposobów. Można postawić półkę która oddziela salon, bądź we wnęce, którą wcześniej przygotujemy. Jedną z częściej stosowanych metod jest ustawienie regału na jednej ze ścian.

Biblioteczka domowa sprawi ze mieszkanie stanie się przytulniejsze.  Źródło: Onet

Biblioteczka domowa sprawi ze mieszkanie stanie się przytulniejsze. Źródło: Onet

Aranżując biblioteczkę powinniśmy pamiętać o właściwym oświetleniu. Lampy powinny pasować zarówno do wystroju pokoju, jak i do wyeksponowania domowej biblioteki. Należy zaznaczyć, że tego typu meble znacznie wpływają na wygląd pomieszczenia, w którym się znajduje. Często może być to decydujący akcent w aranżacji wnętrza.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Poduszki na krzesła z twardym siedziskiem
Poduszka na rzep która Państwu oferujemy idealnie nadaje się na każde krzesło z twardym siedziskiem. czytaj więcej »
Zmień coś przed jesienią
Zanim dopadnie nas chandra jesienno- zimowa pomyślmy o małych zmianach w naszych domach. czytaj więcej »