1. Renowacja mebli drewnianych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

06

08.2012

Renowacja mebli drewnianych

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowych mebli, a dotychczasowe już nie wyglądają jak przed laty. To jednak nie powód żeby je wyrzucać, wystarczy troszkę pracy, aby nasze stare meble stały się ponownie atrakcyjne.

Żeby nasze meble zmieniły lub odzyskały swój urok trzeba je ponownie odmalować. Zanim przystąpimy do pracy powinniśmy wyposażyć się we właściwe narzędzia. Robiąc listę niezbędnych narzędzi nie zapomnijmy o farbie jak i o papierze ściernym najlepiej o grubości 180 i 220. Przydatne może się też okazać szpachla do drewna oraz płaski pędzel lub wałek.

Renowacja mebli drewnianych. Źródło: domosfera.pl

Renowacja mebli drewnianych. Źródło: domosfera.pl

Zanim przystąpimy do malowania mebli powinniśmy oczyścić podłoże ze starej farby. Do takiego zabiegu można użyć papieru ściernego albo preparatu chemicznego który usunie stara farbę. Preparaty do usuwania starych powłok malarskich powodują złuszczanie się wszelkiego rodzaju farb i lakierów, a są obojętne dla drewna. Nie ma wiec obawy ze renowacja skończy się niepowodzeniem. Po zastosowaniu środka do usuwania farb powinniśmy dodatkowo oczyścić mebel za pomocą szczotki do drewna. Jeżeli mebel ma duże ubytki można je wypełnić szpachlą do drewna, a na koniec całość ponownie wygładzić. Ostatnią czynnością jest oczyszczenie mebli z pyłków za pomocą wilgotnej szmatki. Tak przygotowaną powierzchnię możemy zagruntować. Zwiększy to jej przyczepność i ułatwi malowanie.

Malowanie mebli drewnianych najlepiej wykonać za pomocą wałka malarskiego o odpowiedniej długości włosia. Oczywiście wałek należy dobrać do rozmiaru mebla. Do trudno dostępnych miejsc używamy małych pędzelków. Tak wyposażeni możemy zacząć malowanie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »