1. Kuchnia to serce domu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

08.2012

Kuchnia to serce domu

Dobrze urządzona kuchnia ma w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Jeżeli pragniemy stworzyć kuchnię o wyjątkowym charakterze powinniśmy kierować się paroma wskazówkami.

Kuchnia w stylu wiejskim. Źródło: limetti.pl

Kuchnia w stylu wiejskim. Źródło: limetti.pl

Jeżeli na pierwszym miejscu zależy nam, aby kuchnia był funkcjonalna powinniśmy zaplanować rozmieszczenie sprzętów. Prawidłowe rozmieszczenie sprzętów w znacznym stopniu ułatwi nam pracę przy przygotowywaniu posiłków. W małych pomieszczeniach zamiast dużego stołu postawmy na stolik rozkładany dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową przestrzeń. Zamiast krzeseł wyposażmy się w taborety są może mniej wygodnie ale na pewno zajmują mniej miejsca. W mniejszych pomieszczeniach jak i w dużych ważną role odgrywa oświetlenie. W kuchni powinno znajdować się oświetlenia punktowe oraz główne. W taki sposób możemy wyeksponować poszczególne elementy i podkreślić aranżacje.

Kuchnia nowoczesna. Źródło: arch. blog.pl

Kuchnia nowoczesna. Źródło: arch. blog.pl

Najlepiej urządzona kuchnia to taka której będziemy czuć się najlepiej. Nie ma wiec znaczenia czy urządzimy kuchnie w stylu rustykalnym, skandynawskim czy nowoczesnym. Ważne jest, aby nam się podobała a do tego była funkcjonalna. Przy doborze dodatków bądźmy jednak uważni, bo to one najczęściej podkreślają styl kuchni.

Kuchnia w stylu retro. Źródło: smacznie.com.pl

Kuchnia w stylu retro. Źródło: smacznie.com.pl

Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy jesteśmy mistrzem w swojej kuchni czy raczej wybieramy opcję szybkich dań, dobrze urządzona kuchnia sprawi, że czas spędzony w niej stanie się jeszcze bardziej przyjemny.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »