1. Kącik wypoczynkowy • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

15

08.2012

Kącik wypoczynkowy

Przeważnie salon to miejsce, gdzie spędzamy wolny czas z rodzina i przyjaciółmi. Najczęściej w salonie oglądamy telewizję, jak i słuchamy ulubionych utworów. Warto wiec urządzić go tak, aby był wygodny i komfortowy dla całej rodziny.

Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło: molpi.org

Wygodny i funkcjonalny salon. Źródło: molpi.org

Powinniśmy zastanowić się jakim czynnościom oddajemy się najczęściej w salonie. Czy wolimy wolny czas spędzić na oglądaniu starych filmów czy na czytaniu lektur. Weźmy również pod uwagę ilość domowników tak, abyśmy wszyscy mogli w niedzielne popołudnie oddać się swoim zainteresowaniom.

Kupując meble wypoczynkowe zwróćmy uwagę na ich wygodę. Źródło:e-mieszkanie.pl

Kupując meble wypoczynkowe zwróćmy uwagę na ich wygodę. Źródło:e-mieszkanie.pl

W każdym salonie, niezależnie od wielkości wnętrza, powinna znajdować się wersalka. Przy zakupie nowej zwrócimy uwagę na jej funkcjonalność, a przede wszystkim na wygodę. Bo to na niej odpoczywamy czy to oglądając filmy czy czytając książki. Powinna być wygodna, ale również dopasowana do wnętrza pokoju. Najczęściej możemy spotkać wersalki o prostych tradycyjnych kształtach. Meble wypoczynkowe powinny być tak usytułowane aby znajdowały się w centralnym punkcie pokoju. Jeżeli mamy większe pole manewru do kompletu wypoczynkowego możemy dokupić pufy, które sprawdza się świetnie w chwili gdy przyjmujemy gości.

Wystrój salonu. Źródło: murator.dom.pl

Wystrój salonu. Źródło: murator.dom.pl

Jeżeli w salonie znajduje się dużo drobiazgów, zastanówmy się czy są one niezbędne. Zbyt wiele rzeczy może przytłaczać i tworzyć nieporządek. Jeżeli mamy taka możliwość przenieśmy je do innych pomieszczeń. Uporządkowany i przejrzysty salon będzie dla nas miejscem na relaks. Postarajmy się więc dokładnie przemyśleć, co chcemy pozostawić tak, aby salon był przejrzysty i uporządkowany.

Kącik wypoczynkowy dla ciebie i rodziny. Źródło:urządzamu.pl

Kącik wypoczynkowy dla ciebie i rodziny. Źródło:urządzamu.pl

Oświetlenie oczywiście powinno być dostosowane do czynności, jakie będziemy wykonywać ale również jest świetnym pomysłem na wyeksponowanie ważnych dla nas miejsc. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy wykreować odpowiedni klimat i atmosferę.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »