1. Pokój dla młodego ucznia • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

24

08.2012

Pokój dla młodego ucznia

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i już za chwilę usłyszymy pierwszy dzwonek na szkolnym korytarzu. Zostało nam już niewiele czasu na wprowadzenie zmian w pokojach naszych dzieci. Pomimo naglącego nas czasu zadbajmy, aby nie zabrakło w pokoju niezbędnych elementów.

Idealny pokój dla ucznia. Źródło: Art & Design

Idealny pokój dla ucznia. Źródło: Art & Design

Najważniejszym i niezbędnym meblem w pokoju dziecięcym jest biurko. Najlepszym wydaje się być biurko głębokie tak, aby blat wynosił minimum 70cm. Jednak sam blat nie wystarczy, aby zapewnić dziecku komfort i wygodę. Niezbędne są szuflady, w których dziecko będzie mogło schować książki i przybory szkolne. Aby biurko było jeszcze bardziej funkcjonalne przydałoby się kilka pojemników na pisaki, długopisy , jak i segregatory. Ciekawym rozwiązaniem jest tablica korkowa, na której można przyczepić najważniejsze informacji, np.plan lekcji.

Urządzając pokój dla młodego ucznia zwróćmy szczególną uwagę na biurko.  Źródło: urządzamy.pl

Urządzając pokój dla młodego ucznia zwróćmy szczególną uwagę na biurko. Źródło: urządzamy.pl

Biurko to jeden z najważniejszych elementów pokoju. Aby dziecko miało odpowiednią postawę należy zwrócić uwagę na krzesło. Kupując krzesło wybierajmy te, u których jest możliwość regulacji wysokości (dziecko powinno dotykać stopami podłogi). Z reguły w standardowych krzesłach biurowych jest mechanizm obrotowy to również może pomóc dziecku w codziennych czynnościach

Aranżacja pokoju dla dziecka. Źródło:dom.pl

Aranżacja pokoju dla dziecka. Źródło:dom.pl

Najlepiej, aby biurko stało koło okna. Dzięki temu, dziecko przez długi czas będzie mogło korzystać z światła dziennego. Jeżeli na biurku znajduje się monitor od komputera biurko należy ustawić bokiem do okna tak aby światło nie świeciło z tyłu monitora

Pokój dla ucznia. Źródło: e-mieszkanie.pl

Pokój dla ucznia. Źródło: e-mieszkanie.pl

Ważnym elementem w pokoju ucznia jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jest zakupić lampkę z żarówka halogenową. Daje ona jasne światło idealne do nauki. Dobrze jest aby lampka był ruchoma z możliwością zmieniania jej pozycji w zależności od potrzeb. Pamiętajmy, że ustawienie lampki powinniśmy dopasować do dziecka - jeżeli dziecko jest praworęczne lampka powinna stać z lewej strony a jeżeli leworęczne to z prawej.

Pokój dla ucznia. Źródło: dobrze mieszkaj

Pokój dla ucznia. Źródło: dobrze mieszkaj

Nie zapomnijmy o odpowiedniej temperaturze w pokoju dziecięcym. Wydaje się to błahe, ale jeżeli dziecko spędza większość dnia przy nauce zużywa tlen, a wiec wzrasta poziom dwutlenku. Ważne jest, aby w pokoju była odpowiednia cyrkulacja powietrza. Starajmy się utrzymać temperaturę powietrza w granicach 20-22C. Żeby nasza pociacha nie odczuwała niepokoju oraz senności co jakiś czas wietrzmy pokój

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »