1. Krzesła • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

12

04.2011

Krzesła

Krzesło jako mebel towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów. Pierwowzór krzesła odkryty został już w neolicie i z pewnością służył do siedzenia. Wygląd krzesła zmieniał się w zależności od panującej mody czy kultury. Niemniej jednak krzesła znalezione w grobowcach egipskich władców nie różnią się zbytnio konstrukcją od mebli produkowanych jeszcze 100 lat temu. Daje to najlepsze wyobrażenie o tym, jak doskonałym meblem są krzesła.


Krzesło CC5. Źródło:Sam-Net

Krzesło CC5. Źródło:Sam-Net

Krzesło jest meblem do siedzenia o konstrukcji szkieletowej z oparciem i bez podłokietników. To jeden z najstarszych mebli w dziejach meblarstwa, a zarazem jeden z najbardziej prestiżowych mebli.

Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net

Wykonuje się je najczęściej z drewna, stali, lub tworzyw sztucznych. Siedzisko i oparcie bywa tapicerowane. Obecnie najczęściej krzesło obite jest skóra ekologiczna. Krzesło należy do grupy mebli szkieletowych. Konstrukcja nośna (elementy stelaża) krzesła łączy się za pomocą połączeń, uzyskując dużą sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

Siedziska krzeseł zwykle są osobnym elementem, ale mogą również być częścią stelaża. W zależności od przeznaczenia, siedziska krzesła wykonuje się z następujących elementów:
- tapicerek, wyprasek sklejkowych i tworzywowych, deseczek płaskich lub profilowanych, wylotów skórzanych, wiklinowych bądź rattanowych. Oparcie krzesła zapewnia przeniesienie masy ciała ludzkiego. Stanowi ono najczęściej formę połączenia nóg oparciowych. Spotykane są również oparcia będące samodzielnym elementem lub podzespołem montowany m do siedziska, ramy lub do oskrzydlenia. Podobnie jak w przypadku siedzisk, wypełnienie między pionowymi elementami oparcia wykonuje się w postaci tapicerowanej, z wyprasek sklejkowych i tworzywowych, deseczek płaskich lub profilowanych, wylotów skórzanych, wiklinowych bądź rattanowych.

Krzesło CC1. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC1. Źródło: Sam-Net

Obecnie wygląd krzeseł uwarunkowany jest przede wszystkim ich przeznaczeniem, zamożnością nabywcy oraz jego gustem. Najczęściej spotykanymi krzesłami są proste, funkcjonalne krzesła. Należy pamiętać że krzesła do jadalni dobiera się do stołu nie odwrotnie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie krzeseł dla siebie?


Krzesła nie powinny być zbyt niskie i rozłożyste. Pamiętajmy o wygodzie do swobodnego spożywania posiłku. Zbyt wysokie krzesła będą nas zmuszały do niezgrabnego i częstego schylania się do talerza. Odpowiednia wysokość krzesła do jadalni to taka, która zapewni wysoką swobodę ruchów rąk (sięganie do talerzy, posługiwanie się sztućcami) przy zachowaniu prawidłowej sylwetki. Z reguły, siedząc na krześle, stół powinien znajdować się w okolicy końca żeber.

Krzesło Florencja. Źródło: Sam-Net

Krzesło Florencja. Źródło: Sam-Net

I ostatnia rzecz: dobre krzesła nie są tanie. Niestety. Na pocieszenie dodamy, że dobre krzesło będzie nam służyło przez wiele lat.
Sprawdź krzesła z naszej oferty

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Krzesło Alex-  to wytrzymałość oraz wygoda
Krzesła częściowo tapicerowane czyli twarde oparcie i miękkie siedzisko kierowane są w szczególności do sektorów publicznych. Oczywiście to nie wyklucza użytkowania ich w domu. czytaj więcej »
Buk- najbardziej modne drewno  ostatnich lat
Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan. Buk wraz z dębem jest najczęściej występującym drzewem liściastym, występującym w obszarze Europy Środkowej. Drzewo bukowe w idealnych warunkach osiąga wysokość 35 m i do 1,5 m pierśnicy. czytaj więcej »
Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety
Przyjemnie zasiąść do wspólnej kolacji przy eleganckim stole. Cudowne są chwile spędzone przy nim we dwoje, czy w większym gronie. Kupując go bierze się pod uwagę nie tylko jego wygląd ale również funkcjonalność. Przy stole zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wzniosłych okazjach jest więcej osób. Więc jaki stół wybrać? Mniejszy ale rozkładany czy większy w całości? Porównajmy. czytaj więcej »