1. Urządzamy kuchnie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

31

08.2012

Urządzamy kuchnie

Aby w kuchni było ładnie i funkcjonalnie potrzebujemy do tego odpowiednich materiałów. My jednak skupimy się przede wszystkim na ścianach. Podpowiemy która z opcji jest najtańsza a która wymaga najmniej pracy.

Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl

Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl

Najszybszą metodą jest oczywiście malowanie ścian farbami. Można w ten sposób stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, a prace kuchenne nie będą wydawały się tak uciążliwe. Jednak nie każda farba nadaje się do malowania wnętrza kuchni. Powinniśmy wybrać farbę o odpowiednich właściwościach, czyli farbę która jest wodoodporna i zmywalna. Po upływie kilku dni farba się utrwali i z powodzeniem możemy zmywać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Oczywiście przed pomalowaniem ścian powinniśmy je dokładnie oczyścić i wyrównać, tak aby farba była równo nałożona na ścianę.

 Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl

Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl

Kolejnym sposobem na ozdobienie ścian są tapety. Do kuchni polecamy tapetę winylową albo z włókna szklanego: są one grubsze jak i niepalne, odporne na wilgoć i również nadają się do mycia. Dzięki temu w prosty sposób będziemy mogli się cieszyć ładną i czystą kuchnią.

 Aranżacja kuchni. Źródło: inspiracjieMe.pl

Aranżacja kuchni. Źródło: inspiracjieMe.pl

Następnym sposobem są płytki ceramiczne. Są najczęstszym materiałem spotykanym w polskich kuchniach. Płytki ceramiczne są odporne na wysokie temperatury, jak i na wilgoć można je myć i nic się z nimi nie dzieje. Najczęściej płytki ceramiczne stosuje się przy zlewozmywakach i blatach kuchennych. Bogate wzornictwo płytek ceramicznych umożliwia dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »