1. Styl afrykański • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

03

09.2012

Styl afrykański

Styl afrykański gości w naszych salonach nie od dziś i jak na razie nie chce się z nami pożegnać. Aranżacja wnętrza w tym stylu to połączenie tropików z kolorami wypalonej słońcem afrykańskiej ziemi. Do stylu afrykańskiego zaliczamy style marokański, wschodnioafrykański oraz południowoafrykański.

Sypialnia w stylu afrykańskim. Źródło: papilot.pl

Sypialnia w stylu afrykańskim. Źródło: papilot.pl

Styl marokański charakteryzuje się barwami pastelu z dodatkami złotych elementów. Dobrze współgra z kolorowymi meblami z elementami ludowymi.

Salon w stylu afrykańskim. Źródło: twoja przestrzeń

Salon w stylu afrykańskim. Źródło: twoja przestrzeń

Z kolei styl wschodnioafrykański cechuje się barwami brązu, beżu i bieli z połączeniem z jasnymi meblami robi imponujące wrażenie.

Styl afrykański. Źródło: domowladni.pl

Styl afrykański. Źródło: domowladni.pl

Południowoafrykański styl jest z kolei pełen mocnych, wyrazistych kolorów.

Jeżeli nie możesz zdecydować się na jeden ze stylów to proponujemy sprowadzić wszystko do jednego mianownika. Za pomocą tych trzech wzorów można stworzyć mix energetycznych kolorów: stawiaj przede wszystkim na beże z połączeniem z czernią lub bielą. W stylu afrykańskim nie powinno zabraknąć rzeźb. Nie muszą być oczywiście duże wystarczą takie, żeby się zmieściły na półce lub szafce

Łazienka w stylu afrykańskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Łazienka w stylu afrykańskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Charakterystyczne do stylu afrykańskiego są również maski ludowe najczęściej pokryte wielobarwnymi malunkami. Niezbędnym w tym stylu są imitacje skór zwierząt. Ich charakterystyczne plamy, cętki, paski czy łuski to bardzo wyraziste motywy, które z powodzeniem mogą zdobić współczesne wnętrze. Meble powinny być wykonane z ciemnego drewna i o ile wnętrze jest duże postawmy na meble masywne.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »