1. Konserwacja mebli skórzanych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

04

09.2012

Konserwacja mebli skórzanych

Decydując się na meble skórzane musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Bez odpowiednich kosmetyków meble skórzane stracą swój urok, a nawet może dojść do ich uszkodzenia. Meble skórzane nie tolerują wysokich temperatur, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji chronimy meble przed pękaniem i uszkodzeniami.

Meble skórzane. Źródło: wnętrza.pl

Meble skórzane. Źródło: wnętrza.pl

Każda skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne zapewniają długotrwałość mebli skórzanych. Przed zakupem mebli skórzanych zastanówmy się nad ich właściwym ustawieniem.

Komoda z elementami wykończonymi skórą. Źródło: budujesz.info

Komoda z elementami wykończonymi skórą. Źródło: budujesz.info

Grzechem jest ustawiać meble skórzane tuż przy kaloryferze. Ciepłe powietrze powoduje iż meble wysychają i płowieją. Jeżeli jednak nie mamy innego wyjścia należy skrupulatnie nawilżać meble specjalnym kremem stearynowym. Z kolei częstotliwość zabiegów zależy od użytkowania i temperatury pomieszczenia. Jeżeli meble są do użytku codziennego powinniśmy je nawilżać co dwa miesiące.

Meble skórzane. Źródło: e-łazienka.pl

Meble skórzane. Źródło: e-łazienka.pl

Jeżeli na naszych nowych meblach pojawi się plamka powinniśmy jak najszybciej usunąć ją za pomocą namydlonej gąbki. Powinniśmy unikać preparatów zawierających odplamiacz. Wszystkie rozpuszczalniki, zmywacze niszczą naturalną warstwę ochronną skóry. Skutkiem takiego działania są plamy spowodowane odbarwieniem materiału.

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: e-mieszkanie.pl

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: e-mieszkanie.pl

Jeżeli w pomieszczeniu mamy wilgoć to powinniśmy się spodziewać ze po jakimś czasie na meblach może pojawić się pleśń. Ją jednak łatwo jest usunąć za pomocą miękkiej szmatki i letniej wody. Po dokładnym oczyszczeniu nie zapominajmy o nawilżeniu skóry specjalnymi preparatami

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Wnętrze domy pomysł

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Wnętrze domy pomysł

Czyszcząc meble warto co jakiś czas odkurzyć je za pomocą odkurzacza. Nierzadko w zakamarkach odkłada się brud którego na co dzień nie widać. Pamiętajmy że niewłaściwa pielęgnacja mebli czy to skórzanych czy tapicerowanych skraca ich żywot. Ponadto wiele producentów zastrzega sobie prawo do nieuznania gwarancji przy złej pielęgnacji mebli. Jeżeli mamy wątpliwości dotyczące pielęgnacji mebli skórzanych powinniśmy zapoznać się instrukcji bądź ulotką dołączoną do mebli.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »