1. Aranżacja w stylu arabskim • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

12

09.2012

Aranżacja w stylu arabskim

Aranżując dom w stylu arabskim powinniśmy zwrócić uwagę na barwy, bogactwo motywów oraz na wykonanie mebli. Szczególną uwagę zwróćmy na kunszt wykonania mebli powinny być one wykonane dokładnie z dbałością o każdy szczegół.

Styl arabski. Źródło: mebluj3d.pl

Styl arabski. Źródło: mebluj3d.pl

Styl arabski kładzie duży nacisk na wzornictwo który wywodzi się z religii. Meble zdobione są wzorami które widnieją nawet na tysiącletnich zabytkach. W krajach Egiptu, Syrii, Iraku i Maroka meble nadal są wykonywane ręcznie z dbałością o wykończenie i szczegóły. Oprócz dbałości o wykonanie mebli styl arabski wyróżnia zamiłowanie do przepychu. Przejawia się on w kolorach i w doborze ozdób które często nawiązują do natury.

Sypialnia w stylu arabskim. Źródło: housik.pl

Sypialnia w stylu arabskim. Źródło: housik.pl

Aranżując wnętrze w stylu arabskim nie powinniśmy zapomnieć o tkaninach które powinny zagościć na naszych sofach, podłodze, czy na ścianach. Powinny być one wielobarwne o geometrycznych deseniach. Wybierając motywy zwróćmy uwagę na te na których widnieją wici roślinne połączone z motywami geometrycznymi i nierzadko kaligraficznymi.

Styl arabski wyraża się w dużej ilości ozdób i tkanin.  Źródło: marokogust.com

Styl arabski wyraża się w dużej ilości ozdób i tkanin. Źródło: marokogust.com

Kolory powinny być nasycone o wyrazistych barwach. Najczęściej można spotkać wnętrza w barwach czerwieni, oranże, błękitu oraz zieleni.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »