1. Sypialnia • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

09.2012

Sypialnia

Sypialnia od niedawna stała się miejscem godnym uwagi. A jednak właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy 1/3 części naszego życia. Sypialnia to miejsce w którym odpoczywamy i nabieramy siły przed kolejnym dniem. Dlatego przed jej urządzeniem powinniśmy wszystko dokładnie zaplanować

Aranżacja sypialni. Źródło: spec.pl

Aranżacja sypialni. Źródło: spec.pl

Sypialnia jak sama nazwa wskazuje służy nam do spania ale czy wyłącznie? W dzisiejszych czasach słowo sypialnia nabiera nowego znaczenia bo przecież to w tym pomieszczeniu relaksu się, izolujemy przed całym światem. Dlatego powinna być urządzona w sposób wygodny i funkcjonalny tak, abyśmy my sami czuli się w niej dobrze.

Pozytywnym aspektem sypialni jest fakt, że to pomieszczenie należy wyłącznie do nas. Sypialnia to miejsce, którego raczej nie pokazujemy naszym gościom w przeciwieństwie do takich pomieszczeń jak salon czy kuchnia. Dlatego nie musi być ona urządzona „na pokaz”, ale całkowicie zgodnie tylko z naszym gustem i upodobaniami.

Aranżacja sypialni. Źródło: domTrendy.pl

Aranżacja sypialni. Źródło: domTrendy.pl

Jeżeli dopiero budujemy dom lub mamy takie zamiary zaplanujmy rozmieszczenie sypialni zgodnie z harmonią i naturą
- Sypialnia wychodząca na południe będzie wyjątkowo jasna przy czym nie powinna nadmiernie nagrzewać się od promieni słonecznych.
- Sypialnia położona na wschód będzie odpowiednia dla porannych ptaszków, gdyż poranne słońce będzie zaglądać w okna intensywnie rozjaśniając pomieszczenie.
- Sypialnia wychodząca na północ jest idealna dla śpiochów tu na pewno nie obudzi nasz poranne słońce.

Aranżacja sypialni. Źródło: popilot.pl

Aranżacja sypialni. Źródło: popilot.pl

Aranżując sypialnie szczególną uwagę zwróćmy na łóżko. Wybierzmy te, które będzie wygodne i trwałe. Przy doborze nowych mebli oprócz łóżka ważna jest jeszcze szafa wnękowa bądź garderoba. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na oddzielną garderobę wyposażmy się w dużą przestronną szafę. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie sypialni obok łazienki. Przy takiej kombinacji nie musimy się obawiać że spóźnimy się do pracy bo przecież będziemy minęli wszystko pod ręką.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »