1. Łazienka w stylu retro • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

18

09.2012

Łazienka w stylu retro

Zanim zaczniesz myśleć o urządzeniu łazienki w stylu retro upewnij się, że masz wystarczająco dużą powierzchnię. Bowiem styl retro lubi duże przestrzenie i jest to jedyny warunek który należy spełnić przed zaaranżowaniem łazienki w tym stylu.

Łazienka w stylu retro. Źródło: kolor i wnętrze.pl

Łazienka w stylu retro. Źródło: kolor i wnętrze.pl

Styl retro wywodzi się z czasów przedwojennych. Jak wszyscy wiemy dawne budownictwo było dość przestronne i wysokie dlatego stylistyka w stylu retro wymaga dość dużych powierzchni.

Łazienka w stylu retro. Źródło: urządzamy.pl

Łazienka w stylu retro. Źródło: urządzamy.pl

Gdy chcemy mieć wannę wolnostojącą powinniśmy wiedzieć że ona również potrzebuje wolnej przestrzeni. Wanna na nogach źle by się prezentowała gdyby była po prostu wciśnięta w jakiś kąt. Najlepiej ustawmy ją tak abyśmy mogli zaprezentować każdy jej element. To samo tyczy się umywalki, ona również potrzebuje odpowiedniej oprawy.

Łazienka w stylu retro. Źródło: domosfera.pl

Łazienka w stylu retro. Źródło: domosfera.pl

W stylu retro dominującym kolorem jest biel jednak dla przełamania tej barwy wykorzystuje się złoto lub srebro. Najbardziej charakterystycznym akcentem w stylu retro jest czarno biała posadzka ułożona tzw. szachownicę.

Łazienka w stylu retro. Źródłom: e-instalacjie.pl

Łazienka w stylu retro. Źródłom: e-instalacjie.pl

Styl retro lubi obszerne ramy w drewnie lub pozłacane. Pamiętajmy jednak, że jeżeli użyjemy koloru złotego lub srebrnego powinniśmy w tej samej tonacji wybrać armaturę. Nie powinno być z tym problemów bo na rynku jest naprawdę duży wybór sprzętów.

Pamiętajmy że równie ważnym elementem w stylizacji łazienki w stylu retro są detale. Bez nich na pewno nie uda się dopełnić aranżacji. Żeby wszystko było spójne pamiętajmy, aby w doborze dodatków zwrócić uwagę na całość.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »