1. Pielęgnacja mebli politurowanych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

20

09.2012

Pielęgnacja mebli politurowanych

Meble wykonane z powłoką politurową są bardzo delikatne. Należą do tych mebli na które trzeba uważać ponieważ są wrażliwe na alkohol, wysoką temperaturę oraz wilgoć. Nie oznacza to jednak że nie powinniśmy otaczać się meblami politurowanych.

Jeżeli będziesz się trzymać paru wskazówek na pewno meble będą się cieszyć o wiele dłużej swoim niepowtarzalnym wdziękiem.
- Mebli nie należy stawiać bezpośrednio przy grzejnikach a na jego powierzchni pozostawiać mokrych i gorących przedmiotów.
- Ponadto wszystkie naczynia powinno stawiać się na podkładkach
- Gdy meble są niedawno odnowione nie powinniśmy używać serwetek zamiast podkładek. Lakier zewnętrzny może być nie do końca utwardzony i pozostawić na sobie niepożądany wzór.

Meble politurowane. Źródło: cassone

Meble politurowane. Źródło: cassone

Jeżeli będziemy trzymać się tych kilku zasadą uchronimy nasze meble przed uszkodzeniami trwałymi wynikającymi z ich użytkowania.

A co jeżeli pojawi się plama?
Jeżeli pojawi się przebarwienie to na samym początku możemy spróbować usunąć je sami. Na rynku pojawiło się sporo nowych środków nie tylko do pielęgnacji mebli dawnych, ale też do domowych poprawek . Jednak jeżeli plama okażę się gorsza do usunięcia z pomocą przyjdzie nam konserwator mebli. Wiąże się to niestety z oddaniem mebla na jakiś czas.

Meble politurowane. Źródło: cassone

Meble politurowane. Źródło: cassone

A jak pielęgnować meble?
Do pielęgnacji mebli zamiast środków przeciw kurzowych używajmy zwykłej szmatki uprzednio zmoczonej. Jednak co jakiś czas powinniśmy zakonserwować mebel specjalistycznym płynem na bazie olejku. Płyn nie tylko delikatnie go nabłyszcza ale jeszcze impregnuje. Tak pielęgnowane meble posłużą nam jeszcze przez parę ładnych lat .

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »