1. Zalety kuchni połączonej z salonem • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

24

09.2012

Zalety kuchni połączonej z salonem

Otwarta kuchnia na salon ma wiele zalet. Pozwala nie tylko zaoszczędzić trochę miejsca, ale co najważniejsze umożliwia spędzenie więcej czasu z rodziną. Otwarta kuchnia wręcz zachęca do wspólnego spędzania czasu przy przygotowywaniu posiłków. Najważniejszą zaletą otwartej kuchni jest wolna przestrzeń ponadto jest idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń.

Salon połączony z jadalnia. Źródło: twój.dom

Salon połączony z jadalnia. Źródło: twój.dom

Oczywiście kuchnia z salonem to nie tylko dobre rozwiązanie do małych mieszkań. Bowiem wolnej przestrzeni nigdy nie jest za dużo: im jej więcej tym lepiej dla nas. Najistotniejszą cechą połączenia kuchni z salonem jest swobodne poruszanie się pomiedzy pomieszczeniami. Dodatkowym atutem, o którym należy wspomnieć jest możliwość przygotowywaniu posiłków i jednoczesne zerkanie na dziecko bawiące się na dywanie w salonie lub na ulubiony film w telewizji. Niewątpliwie bliskość i łatwość dostępności kuchni sprzyja rozwijaniu się pod względem kulinarnym.

Salon połączony z kuchnią. Źródło: projektowaniewnetrz.eu

Salon połączony z kuchnią. Źródło: projektowaniewnetrz.eu

Oprócz oczywistych zalet takich jak wspólne przygotowywanie posiłków czy oglądanie ulubionego serialu podczas przygotowywaniu obiadu dla rodziny. Otwarta kuchnia daje duże pole manewru pod względem aranżacyjnym. Większa powierzchnia umożliwia nam lepsze wyeksponowanie nie tylko kolorów ale i mebli jak i dodatków bez których nasz dom nie byłby wyjątkowy. Pamiętajmy jednak żeby starać się utrzymać harmonię pomiędzy kuchnią a salonem. Osiągnąć to można dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu aranżacji pomieszczeń i właściwemu rozplanowaniu ustawienia mebli. Nie zapominajmy o magii kolorów i pamiętajmy że im mniejsze powierzchnia tym kolor powinien być jaśniejszy i odwrotnie oczywiście. Dla ułatwienia zadania zachęcamy do przeczytania artykułu 12 kolorów aranżacji wnętrza . Planując salon otwarty na kuchnie nie powinniśmy zapomnieć o miejscu gdzie postawimy jadalniany stół oraz krzesła

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »