1. O co spytać sprzedawcę przy kupnie stołu do jadalni? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

27

09.2012

O co spytać sprzedawcę przy kupnie stołu do jadalni?

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni wydaje się być prosty, ale tylko wtedy, gdy wiesz na co zwrócić uwagę. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy kupnie stołu i o co zapytać sprzedawcę zanim się zdecydujemy na konkretny model.

Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło: Sam-Net

Po pierwsze określ przestrzeń i liczbę osób które będą zasiadać do stołu.

Jeżeli chcemy aby nasz stół sprawdził się zarówno w tygodniu jak i w weekendy powinniśmy przed jego rozłożeniem pomieścić tyle osób, ile korzysta z niego na co dzień. Dzięki temu stół na co dzień nie powinien zajmować nam wiele miejsca a gdy odwiedza nas znajomi w łatwy sposób ugościmy ich przy naszym stole.

Gdy już ustalimy wielkość stołu pomyślmy o jego kształcie.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów jak i wiele kształtów od stołów kwadratowych po prostokątne. I tak naprawdę od Ciebie zależy na co się zdecydujesz pamiętaj jednak że stół kwadratowy o standardowych wymiarach 90 x 90 cm po rozłożeniu na ogół nie przekroczy 180 cm długości. Natomiast stoły prostokątne występują na ogół w wielkościach: 140 x 90 cm, 160 x 90 cm, 180 x 90 cm a po rozłożeniu osiągają przeważnie do 4 metrów. Dotyczy to modeli które przed rozłożeniem mają długość nie mniej niż 160 cm.

Zestaw stół i krzesła Z27. Źródło: Sam- Net

Zestaw stół i krzesła Z27. Źródło: Sam- Net

Jeżeli jest to możliwe dopasuj stół do reszty mebli.

Jeżeli w jadalni oprócz stołu i krzeseł mają się znaleźć inne meble spróbuj dopasować je kolorystycznie. Zdąża się tak że to właśnie stół musimy dopasować do reszty mebli znajdujących się w jego otoczeniu. W takim przypadku wybierzmy producenta który dysponuje szerokim wachlarzem kolorów jak i wzorów.

Oprócz koloru i kształtu zwróć uwagę z jakiego materiału mebel jest wykonany.

Najczęściej wykorzystywany materiał to płyta wiórowa, płyta stolarska (z klejonego drewna), lite drewno. Powinniśmy wiedzieć że meble z płyt wiórowych pokrywane są najczęściej okleiną naturalną, barwioną na pożądany kolor. Z kolei drewno dębowe lub bukowe wykorzystywane są do produkcji mebli z drewna litego. Oczywiście zdarza się że do tego wykorzystuje się sosnę lub drewno pochodzenia egzotycznego.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »