1. Łazienka w stylu japonskim • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

01

10.2012

Łazienka w stylu japonskim

Styl japoński jest stylem prostym, nawet ascetycznym, oszczędnym w formie. Kładzie duży nacisk na naturalność i funkcjonalizm.

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę w stylu japońskim powinniśmy postawić na naturalność, to również tyczy się mebli. Wybierzmy meble, które będą wykonane z drewna bądź ratanu unikajmy raczej zdobień i ornamentów.

Łazienka w stylu japońskim. Źródło: łazienkowy.pl

Łazienka w stylu japońskim. Źródło: łazienkowy.pl

Niezwykle ważne jest oświetlenie wnętrza. Jest to o tyle trudne, bo powinniśmy unikać tradycyjnych lamp. Źródło światła powinno być dyskretne, a jednocześnie dobrze oświetlać pomieszczenie. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest umieszczanie oświetlenia w podwieszanym suficie lub we wnękach. Nie można zapomnieć o lampionach lub świecach ich blask przynosi efekt światło-cienia. Atmosfera sprzyja tu medytacji - tak pożądanej w filozofii zen.

Pokój kąpielowy. Źródło: łazienkowy.pl

Pokój kąpielowy. Źródło: łazienkowy.pl

Aranżując łazienkę w stylu japońskim nie zapomnijmy o orientalnych akcentach. Mogą to być akcesoria wykonane z bambusa, drewna lub wikliny. Pamiętajmy, że obowiązująca zasada w stylu japońskim jest taka, że im mniej tym lepiej.

Wybierając płytki łazienkowe wybierzmy te, które są w kolorytach ziemi, stąd też w japońskiej łazience dominują naturalne brązy i neutralne beże. Przy połączeniu z orientalnymi dodatkami zwykła łazienka zmieni się w prawdziwy pokój kąpielowy.

Nowoczesna łazienka w stylu japońskim. Źródło: muratordom.pl

Nowoczesna łazienka w stylu japońskim. Źródło: muratordom.pl

W orientalnej łazience nie powinno zabraknąć roślinności. Warto pomyśleć nad zakupem drzewka bonsai – doskonale uzupełni ono orientalny klimat łazienki. W połączeniu z kadzidłami i świecami stworzymy magiczny nastrój w niebanalnej łazience.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »