1. Jak zaprojektować kuchnię tak aby był funkcjonalna? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

11

10.2012

Jak zaprojektować kuchnię tak aby był funkcjonalna?

Kuchnia dla większości z nas jest miejscem rodzinnym, w którym wbrew pozorom spędzamy bardzo dużo czasu. Zwykle kojarzy się głównie z gotowaniem, ale jeśli się dobrze przyjrzeć jej funkcjom okaże się, że jest miejscem do którego wpuszczamy wyłącznie najbliższe osoby. Ponieważ jest miejscem wielofunkcyjnym ważne jest jej wyposażenie, które zaczyna się od mebli kuchennych.

Pamiętajmy że meble kuchenne to wybór na parę lat. Źródło: urządzamy.pl

Pamiętajmy że meble kuchenne to wybór na parę lat. Źródło: urządzamy.pl

Rynek mebli kuchennych to nie tylko zabudowa ścienna, ale też krzesła, stół, czy inne dodatki . Oczywiście ważna jest powierzchnia pomieszczenia. Nie zawsze jest możliwość połączenia standardowego przeznaczenia kuchni z miejscem do biesiadowania. Zawsze jednak pozostaje zadbanie o funkcjonalność. Na rynku meblarskim są gotowe rozwiązania systemowe jak również projekty na podstawie których można samemu zaprojektować meble.

Wybierając sprzęty kuchenne zwróćmy uwagę na ich trwałość.  Źródło: urządzamy.pl

Wybierając sprzęty kuchenne zwróćmy uwagę na ich trwałość. Źródło: urządzamy.pl

Krok pierwszy – projekt.
Należy zacząć przekładać wyobrażenia na papier, jednocześnie kierując się wymiarami i układem kuchni. Określmy jakie są nasze oczekiwania co do funkcjonalności. Łatwiej będzie zaprojektować dużą powierzchnię, przy mniejszej przydaje się metoda „praktyczna, pożyteczna i pod ręką”. Jeśli mamy małą kuchnię trzeba wykorzystać każdą powierzchnię. Szafki powinny być głębokie i pojemne. Warto skusić się na kosz na garnki i – jeśli jest taka możliwość – na zlew rogowy. Mając wstępny nasz projekt, określmy jaką kwotę chcemy przeznaczyć na meble kuchenne. To pozwoli nam wybrać materiał z jakiego mogą być wykonane nasze meble.

Kuchnia dobrze urządzona. Źródło: urządzamy.pl

Kuchnia dobrze urządzona. Źródło: urządzamy.pl

Krok drugi- wybór i zlecenie.
Z naszym projektem powinniśmy udać się do kilku firm, które specjalizują się w tej branży. W wyborze pomogą nam referencje, polecenia czy znana marka. Fachowcy dokonają pomiarów pomieszczenia, wezmą pod uwagę nasze sugestie i zarys, zaproponują odpowiadający naszym wymaganiom sprzęt AGD oraz przygotują projekt i kosztorys. Zastanówmy się nad materiałem z jakiego chcemy wykonać meble. Popularne i ekonomiczne są płyty mdf. Cieszą się popularnością ze względu na cenę oraz jakość. Blaty warto wykonać z kamienia, który jest odporny na zarysowania i wodę. Zlew i baterie powinny być wykonane z materiałów chromowanych z dłuższą gwarancją. Ważne są też takie detale jak otwieranie szafek. Praktyczne jest zastosowanie na tzw. „klik”. Fronty nie posiadają uchwytów, co szczególnie w mniejszych kuchniach jest istotne. Jeśli inwestujemy w meble drewniane upewnijmy się, że są wykonane z dobrze zaimpregnowanego drewna dobrej jakości. Upewnijmy się, że sprzedający oferuje również fachowy montaż. Przyjrzyjmy się uważnie umowie zwracając uwagę na termin realizacji, zgodność materiału jaki ustaliliśmy, cenę oraz warunki gwarancji.

Dobre funkcjonalne meble to ułatwienie przy codziennych obowiązkach. Źródło: pytanie o mieszkanie

Dobre funkcjonalne meble to ułatwienie przy codziennych obowiązkach. Źródło: pytanie o mieszkanie

Krok trzeci – realizacja.
Przed przystąpieniem do montażu sprawdźmy bardzo dokładnie towar jaki został dostarczony. Ponieważ zwykle przy zakupie mebli zamawiamy również sprzęt sprawdźmy czy jest zgodny z naszym zamówieniem. Przyjrzyjmy się kolorowi mebli, fornirowi oraz ogólnemu wyglądowi. Jeśli wszystko się zgadza montaż może zostać rozpoczęty. Po zakończonej pracy, zanim podpiszemy gwarancję i protokół odbioru sprawdźmy czy wszystko jest w porządku i nie ma żadnych usterek. Jeśli jednak takie występują wpiszmy je do protokołu i ustalmy termin usunięcia usterek.

Meble kuchenne to wybór na wiele lat. Nie spieszmy się nadto, za to wybierzmy ofertę najlepszą dla siebie i swojej rodziny. Dobra jakość mebli to łatwiejsza konserwacja w przyszłości. Pamiętajmy, że o gustach się nie dyskutuje, natomiast o jakości już tak. Dobre meble to miła kuchnia.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »