1. Krzesła tapicerowane • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

06

05.2011

Krzesła tapicerowane

Wybór krzeseł tapicerowanych

Salon jest jednym z najważniejszym miejsc w domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu. Relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, bawimy się podczas domowych przyjęć. Należy go umeblować w taki sposób, aby jak najlepiej się w nim funkcjonowało. Jednym z elementów umeblowania salonu są krzesła. Są to jedne z mebli, które mają największy wpływ na naszą wygodę. Wybór krzeseł na rynku jest bardzo duży. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?

Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net

Komfort i wygoda

Najważniejszą rolę odgrywa jakość wykonania. Krzesła produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej używa się drewna i aluminium. Obszywane są zwykle tkaniną lub skórą. Nie ma sensu kupować produktów wykonanych z innych materiałów, bo bardzo szybko ulegną zniszczeniu i z pewnością nie będą nam służyły przez kilka lat.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Podczas wizyty w sklepie postarajmy się wypróbować produkt. Zwróćmy uwagę na to czy krzesło jest stabilne, czy nie rusza się co może świadczyć o tym, że jest zbyt lekkie lub posiada jakąś wadę fabryczną. Sprawdźmy także jakość wykonania obicia – szwy muszą mocno trzymać, nie mogą być widoczne ślady po kleju i tym podobne niedociągnięcia. W miarę możliwości obejrzyjmy całą powierzchnię obszycia. Może mieć wady w strukturze materiału i ubytki we wzorze. Nie wpłynie to na wytrzymałość mebli, ale z pewnością pogorszy estetykę produktu, którzy musi się także ładnie prezentować.

Sklepy oferujące krzesła z obiciami posiadają bardzo szeroką ofertę rodzajów i wzorów tkanin. Należy wybrać taki materiał, z którego będzie można łatwo usunąć ewentualne plamy i zabrudzenia.

Krzesło powinno być także wygodne. Można spotkać produkty o oryginalnym wyglądzie. Niestety wielokrotnie nie można na nich usiedzieć więcej niż pół godziny. Sprawdźmy czy krzesło ma odpowiednią wysokość, kąt nachylenia oraz kształt oparcia. Warto również sprawdzić czy materiał, którego wykonane jest obicie należy do grupy tzw. „oddychających”. W gorącym okresie letnim, siedzenie na krześle obitym np. sztuczną skórą nie będzie komfortowe.

Wygląd również ważny

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest styl krzeseł. Należy dopasować ich kształt i wygląd obić do wystroju salonu.

Krzesło CC5. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC5. Źródło: Sam-Net

Warto wspomnieć, że bardzo często istnieje możliwość samodzielnej zmiany obicia w krzesłach. Wystarczy tylko odrobina chęci, umiejętności i nowy materiał. W Internecie znajdziemy bardzo dużo poradników jak w prosty i szybki sposób dokonać metamorfozy naszych mebli.

Pamiętajmy, że krzesła będą nam służyć przez kilka lat. Nie warto zatem za wszelką cenę szukać oszczędności i kupować tanich produktów o niskiej jakości.Najczęściej wybieramy krzesła tapicerowane są wygodne i dość łatwe u utrzymaniu czystości.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Krzesło Alex-  to wytrzymałość oraz wygoda
Krzesła częściowo tapicerowane czyli twarde oparcie i miękkie siedzisko kierowane są w szczególności do sektorów publicznych. Oczywiście to nie wyklucza użytkowania ich w domu. czytaj więcej »
Buk- najbardziej modne drewno  ostatnich lat
Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan. Buk wraz z dębem jest najczęściej występującym drzewem liściastym, występującym w obszarze Europy Środkowej. Drzewo bukowe w idealnych warunkach osiąga wysokość 35 m i do 1,5 m pierśnicy. czytaj więcej »
Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety
Przyjemnie zasiąść do wspólnej kolacji przy eleganckim stole. Cudowne są chwile spędzone przy nim we dwoje, czy w większym gronie. Kupując go bierze się pod uwagę nie tylko jego wygląd ale również funkcjonalność. Przy stole zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wzniosłych okazjach jest więcej osób. Więc jaki stół wybrać? Mniejszy ale rozkładany czy większy w całości? Porównajmy. czytaj więcej »