1. Czyste i zadbane meble bez środków chemicznych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

22

10.2012

Czyste i zadbane meble bez środków chemicznych

Nawet najlepsze meble mogą stracić swój urok, gdy nie będą odpowiednio pielęgnowane. Wbrew pozorom pielęgnacja i dbanie o meble nie jest wcale trudne. Co prawda musimy włożyć w to trochę serca i pracy, ale efekt końcowy wynagrodzi nam wysiłek.

Brzydkie plamy na tapicerce, zaniedbany blat kuchenny i tumany kurzu na komodzie potrafią zepsuć całą aranżacje domu. Choć byśmy mieli meble najlepszych marek, z pozoru niegroźne plamy skutecznie zepsują cały ich urok. Zastanówmy się jak w miarę prosty sposób pozbyć się zabrudzeń z mebli :

Jeżeli mamy taka możliwość zamiast środków chemicznych wybierzmy te naturalne. Źródło: rosman

Jeżeli mamy taka możliwość zamiast środków chemicznych wybierzmy te naturalne. Źródło: rosman

1- Pozornie niegroźna woda może pozostawić na meblach plamę trudna do usunięcia. Zatem co powinniśmy zrobić aby do niej nie dopuścić ? Wodę należy wysuszyć szmatką, a następnie potrzeć splamione miejsce gazą zamoczoną w mieszaninie oleju spożywczego oraz rozpuszczonego wosku. Po takim zabiegu oczywiście całość wycieramy do sucha, następnie czyścimy nie tylko miejsce po plamie ale i całą powierzchnię mebla.

2- A co zrobić z plamami po sokach i alkoholu? Jeżeli jesteś przeciwnikiem środków chemicznych i nie chcesz aby Twoje meble były całe w plamach wypróbuj bardzo prosty sposób. Otóż należy zaparzyć 2 łyżeczki kawy i w letnich fusach zamoczyć szmatkę, którą czyścimy splamione miejsca. Następnie wycieramy mebel suchą szmatką

3- A co jeżeli na stole pozostanie ślad po gorącej herbacie? W takim przypadku należy zmieszać ze sobą łyżkę soli kuchennej z 2 łyżkami oliwy z oliwek lub oleju spożywczego. Tak przygotowaną papkę kładziemy na splamione miejsce na 3-4 godziny. Następnie ścieramy papkę i wycieramy czyszczone miejsce do sucha.

Czyszczenie mebli wbrew pozorom nie jest takie trudne. Źródło: mówimyjak.pl

Czyszczenie mebli wbrew pozorom nie jest takie trudne. Źródło: mówimyjak.pl

4- Żeby meble się błyszczały na wysoki połysk wycieramy je szmatką wcześniej nasączoną woda z otrębów i czyścimy do momentu uzyskania połysku.

5- Plamy których nie jesteśmy wstanie określić najlepiej spróbować wyczyścić za pomocą gorącego mleka a następnie zamoczyć szmatkę w oleju spożywczym.

6- Meble drewniane o ile są mocno zabrudzone czyścimy specjalna pastą z terpentyny, octu i mąki ziemniaczanej (1:1:1). Po nałożeniu mieszanki wystarczy wypolerować meble miękką bawełnianą szmatką.

W następnej części zastanowimy się w jaki sposób odświeżyć meble nie używając do tego środków chemicznych.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »