1. Aranżacja stołu na Boże Narodzenia • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

10.2012

Aranżacja stołu na Boże Narodzenia

W oczekiwaniu na Boże Narodzenia i na prezenty od gwiazdora postanowiliśmy już zawczasu pomyśleć nad ustrojeniem domu. Pamiętając oczywiście że nie tylko barwy i zapachy tworzą atmosferę świat ale przede wszystkim my czyli domownicy.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl

Nie możemy jednak zaprzeczyć, że zapach przygotowywanych posiłków jak i okna ozdobione szronem nie sprzyjają wyjątkowej atmosferze. Zatem zajmijmy się tym jak niedrogo ozdobić dom na nadchodzące świata Bożego Narodzenia.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: relaksologia.pl

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: relaksologia.pl

Jak wiadomo wszystko zaczyna i kończy się na stole (i na jego zawartości) dlatego w tej chwili skupimy się na nim. Przy takich uroczystościach jak święta staramy się być razem i to wokół stołu tworzy się niepowtarzalna atmosfera

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: kotek.pl

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: kotek.pl

To w jaki sposób udekorujemy świąteczny stół zależy od naszej inwencji twórczej. My jedynie możemy podpowiedzieć, jakie kolory połączyć żeby stół stał się wytworny i elegancki. Idąc tą myślą spróbujmy połączyć biel ze złotem bądź biel z czerwienią: takie połączenie sprawi, że stół stanie się elegancki. I na pewno skupi się na nim cała uwaga zgromadzonych przy nim biesiadników.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: MJKV

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: MJKV

Jeżeli połączymy czerwień ze złotem nasz zwyczajny stół zmieni nie do poznania. Intensywność kolorów sprawi że stół będzie niezwykle bogaty dzięki tym kolorom. Pamiętajmy, że najważniejsze jest eksperymentowanie jeżeli boimy się co wyjdzie zróbmy to wcześniej tak abyśmy mieli czas na zmiany. Wiadomo, że czasem przyjdzie do nas konserwatywna w poglądach rodzina i nieprzyjemnie jest widzieć skrzywione miny gości, jednak umiejętny dobór kolorów powinien być tylko naszym atutem.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl

Zwyczajem jest, że w święta wystawiamy specjalną zastawę ale jeżeli takowej nie mamy możemy nadrobić strojnym obrusem. Wybierzmy ten który jest bogaty we wzory najlepiej żeby pasował kolorystycznie do reszty świątecznych ozdób. Postarajmy się o serwetki z którym możemy zrobić ozdoby takie jak łódeczki. Na świątecznym stole nie powinno zabraknąć świec możemy umieścić je w dowolnym miejscu. Najlepiej jednak, jeśli tylko mamy miejsce na stole, ustawić je pośrodku stołu tak aby nikomu nie przeszkadzały. Na tak przystrojonym stole nawet prostsze potrawy będą smakowały wykwintniej

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »