1. Jak ustroić choinkę na Boże Narodzenie? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

31

10.2012

Jak ustroić choinkę na Boże Narodzenie?

Dziś już ciężko wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez drzewka sosnowego. Wierzenia ludowe mówią, że to właśnie one symbolizuje odrodzenie jak i nadzieje. Ale kiedy tak naprawdę trafiło do naszych domów?

Co z tą choinką. Źródło: domolog.pl

Co z tą choinką. Źródło: domolog.pl

Choinka w polskich domach zagościła stosunkowo niedawno, bo w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo, pojawiała się tylko w miastach dopiero po upływie około 50 latach pojawiła się również na polskich wsiach.

Co z ta choinką. Źródło: okazje.info

Co z ta choinką. Źródło: okazje.info

Chociaż do świąt jeszcze jest daleko to nie zaszkodzi już teraz pomyśleć o choince. Powinniśmy zastanowić się czy w tym roku wybierzemy choinkę sztuczną czy żywą. Jeżeli wybierzemy żywą powinniśmy w miarę szybko ją zarezerwować. A jeżeli wybierzemy sztuczną to w odpowiednim czasie powinniśmy ją odświeżyć. Gdy zdecydujemy się już na choinkę warto zorientować się nad aktualnymi trendami.

Co z ta choinką. Źródło: e- fizys

Co z ta choinką. Źródło: e- fizys

Jeszcze zanim zaczniemy ubierać choinkę warto w miarę wcześnie przejrzeć ozdoby z ubiegłych lat. Sprawdźmy które ozdoby możemy jeszcze wykorzystać a które niestety nie wpisują się w tegoroczny plan. Warto tez sprawdzić czy lampy działają tak jak powinny bo jak wiadomo bez nich nasze drzewko nie było by takie ładne.

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl

Jest wiele sposobów na ubiór choinki. My podamy te, które można najczęściej spotkać w polskich domach.

- Na choince eleganckiej powinny znajdować ozdoby stonowane. Przeważnie używamy jednego koloru albo dwa, pamiętając żeby zachować równowagę.

Co z tą choinką. milionKobiet.pl

Co z tą choinką. milionKobiet.pl

- Choinka tradycyjna wymaga od nas dużego nakładu pracy. Na niej powinny znajdować się pierniki, orzechy, jabłka czy ozdoby ze słomy jak i te z kolorowego papieru. Na choince ludowej w minionym stuleciu zamiast lampek były umieszczone świeczki. My jednak poszukajmy lampek, które właśnie imitują świeczki zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci.

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl

- Drzewko ekologiczne to najnowszy trend mody. Niestety dla wielu ludzi ekologia znaczy co innego wiec tu powstaje pytanie czy drzewko ekologiczne powinno być sztuczne czy prawdziwe. To jaką choinkę wybierzemy zależy wiec od Was. Pamiętajmy że choinka ekologiczna powinna być ozdobiona za pomocą słomy, papieru jak i ozdobami zrobionymi na szydełku.
W następnej części dowiemy się jak własnoręcznie zrobić ozdoby świąteczne.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »