1. Podłoga drewniana w kuchni • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

02.2011

Podłoga drewniana w kuchni

W kuchni na podłogę spadają noże czy widelce, rozbijają się naczynia, rozlewają różne płyny. Do tego na podłogę spadają okruchy, czy to ze stołów czy krzeseł. Kuchnia jest często sercem domu i tutaj nierzadko bawią się dzieci, wchodzimy tu od razu po wejściu do domu, często jeszcze w butach przynosząc piasek i inne zabrudzenia a nie zawsze mamy czas dokładnie sprzątać. Dlatego obawy o drewnianą podłogę są uzasadnione, jednak można dokonać rozsądnego wyboru kierując się praktycznymi parametrami podłóg.

Podłoga drewniana w kuchni. Źródło:  e-floors.pl

Podłoga drewniana w kuchni. Źródło: e-floors.pl

Jaki gatunek drewna do kuchni?

W kuchni i jadalni sprawdzą się gatunki drewna twardego i wytrzymałego to samo tyczy się zestawów kuchennych, czy zestawów złożonych ze stołów i krzeseł. Pierwszą z propozycji jest drewno bambusa skręcanego - w zasadzie jest to najtwardsza podłoga dostępna na rynku, a tym samym oznacza to, że jest najbardziej odporna na uszkodzenia. Szczególnie praktyczne są podłogi bambusowe postarzane, których powierzchnia jest lekko dłutowana i miejscowo bejcowana. Na takiej podłodze uszkodzenia i drobne zabrudzenia będą bardzo słabo widoczne. Podobny efekt gwarantują podłogi bambusowe wykonane z mieszaniny bambusa jasnego i ciemnego tzw. tygrysie. Najgorzej sprawdzają się podłogi jednolite o bardzo ciemnym kolorze (np. wenge) oraz bardzo jasne (np. klon). Na takich podłogach plamy, okruchy oraz inne zabrudzenia lub uszkodzenia będą najbardziej widoczne. Ciekawą opcją do zastosowania w kuchni jest także parkiet przemysłowy, który, jak sama jego nazwa wskazuje, jest przeznaczony do trudnych zastosowań. Parkiet przemysłowy jest najczęściej olejowany, więc uszkodzenia i tak nie są widoczne, a nawet dodają podłodze uroku. Ponadto taką podłogę można dość szybko odnowić, szlifując i nakładając nową warstwę oleju.

Drewniana podłoga. Źródło:  dom.pl

Drewniana podłoga. Źródło: dom.pl

Właściwa pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja podłogi intensywnie użytkowanej jeszcze przedłuży jej żywotność i poprawi estetykę. Dlatego warto stosować odpowiednie specjalistyczne preparaty. Największą popularnością w ofercie Kopp cieszy się preparat do mycia podłóg lakierowanych oraz olejowanych. Taki płyn nie uszkadza warstwy wierzchniej podłogi a całkowicie usuwa wszelkie zabrudzenia.

Podłoga drewniana. Źródło: projektowanie wnętrz

Podłoga drewniana. Źródło: projektowanie wnętrz

Poza tym szczególnie polecany jest preparat do zabezpieczania podłóg lakierowanych. Preparat ten nanosimy na podłogę w formie jednolitej powłoki i pozostawiamy do wyschnięcia. Plamy i uszkodzenia, które pojawiają się na podłodze osadzają się wówczas na utworzonej powłoce zamiast bezpośrednio na lakierze. Także do pielęgnacji podłóg olejowanych poleca się stosować specjalistyczne produkty składające się z mydła i naturalnych olejków, które usuwają zanieczyszczenia oraz dodatkowo pielęgnują podłogę

Musimy liczyć się z tym, że intensywne użytkowanie podłóg drewnianych, zwłaszcza w takich miejscach gdzie znajdują się np. krzesła powoduje, że na podłodze pojawiają się widoczne uszkodzenia. Jest to naturalne zjawisko, którego ciężko uniknąć. Jednak nie stanowi to wady podłogi drewnianej, a wręcz przeciwnie dodaje jej szlachetności. Drewniane podłogi od lat stosowane były na dworach, w pałacach czy restauracjach i ich widoczne długotrwałe użytkowanie nie ujmuje podłodze klasy.

Źródło: podlogi-kopp.pl

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »