1. Płytki kamienne kontra płytki ceramiczne • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

11.2012

Płytki kamienne kontra płytki ceramiczne

Dzisiaj zastanowimy się czy tradycyjne płytki ceramiczne odchodzą do lamusa?

Aranżując wnętrze coraz więcej osób wybiera płytki kamienne zamiast płytek ceramicznych. Powód? Bardzo prosty: płytki kamienne gwarantują trwałość jak i możliwość odświeżania faktury bez konieczności zrywania materiału. I to właśnie ta cecha w dużej mierze jest wyznacznikiem tego materiału.

Płytki kamienne w łazience. Źródło: e-łazienki.pl

Płytki kamienne w łazience. Źródło: e-łazienki.pl

Ale gdzie tak naprawdę możemy położyć płytki kamienne?

Kamień jest materiałem odpornym na zarysowania, zniekształcenia i dość odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Tak wiec nasze płytki kamienne z powodzeniem możemy położyć na podłogę. Idealnie sprawdzą się w kuchni, przedpokoju a nawet w łazience. Oczywiście wzór powinniśmy dobrać do obecnej aranżacji. Płytki kamienne jako materiał trwały powinien cieszyć się długo nienagannym wyglądem. Kolejnym atutem płytek kamiennych jest fakt, że nie trzeba ich impregnować ani nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Płytki kamienne na ścianie. Źródło: epigraf

Płytki kamienne na ścianie. Źródło: epigraf

A jak nasze płytki będą prezentowały się na ścianach?

Płytki kamienne jak i ceramiczne można kłaść na ściany ale tylko pod warunkiem, że są one odporne na wilgoć, ścieranie, i oczywiście wodę. Tu producenci wychodzą nam naprzeciw i proponują płytki z piaskowca są one odporne na wilgoć i idealnie pasują do łazienki. To samo możemy powiedzieć o ścianie z onyksu jest ona odporna na wilgoć dla tego stosuje się ja nawet jako okładzinę w kabinach prysznicowych. Oczywiście wybór zależy od Was tylko pamiętajcie za nim podejmiemy decyzje upewnijcie się czy produkt spełnia Wasze wszystkie oczekiwania.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »