1. Odpowiedni kolor do łazienki • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

11.2012

Odpowiedni kolor do łazienki

Zanim zaczniemy urządzać łazienkę najpierw powinniśmy sobie ją wyobrazić. Zastanówmy się w jakich kolorach będziemy czuć się najlepiej a w późniejszym etapie zacznijmy realizować nasz plan.

Aranżacja łazienki: Źródło: muratordom.pl

Aranżacja łazienki: Źródło: muratordom.pl

Pamiętajmy, że kolor w znacznym stopniu wpływa na całą kompozycję pomieszczenia. Projektując łazienkę warto odpowiednio dobrać kolor glazury, ścian, szafek, jak i dodatków. Na ostateczny wygląd i kształt łazienki jak i każdego pomieszczenia ogromny wpływ ma dobrze dobrany kolor. Przy odpowiednim dobraniu koloru możemy optycznie korygować proporcje pomieszczenia.

Aranżacja łazienki: Źródło: styl.fm

Aranżacja łazienki: Źródło: styl.fm

Nie powinniśmy zapomnieć, że kolor jak zgodnie mówią psycholodzy ma również wpływ na nasze samopoczucie. Tak więc jeżeli wydawało Ci się że dobór koloru jest prosty to niestety muszę Cię zmartwić :-) łazienka to nasze prywatna przestrzeń. Powinniśmy zatem urządzić ją zgodnie z naszymi potrzebami jak i poczuciem estetyki.

Aranżacja łazienki: Źródło: prestiż dom.pl

Aranżacja łazienki: Źródło: prestiż dom.pl

A teraz kilka słów o kolorach panujących w polskich łazienkach:

Czerń: Czernie jak i szarości w łazience często stanowią jedynie dodatek do aranżacji. Jest to jeden z najrzadszych kolorów, jakie można spotkać w polskich łazienkach.
Grafit: inspirowany kamieniem i skałą jest tak samo niedoceniany jak odcienie szarości i czerni. Rzadko spotykany w polskich domach.
Czerwienie: okrzyknięty kolorem dla odważnych w ostatnim czasie jeden z najmodniejszych kolorów. Łączony z białym, szarym a nawet czarnym daje poczucie luksusu

Aranżacja łazienki: Źródło: specjalista.pl

Aranżacja łazienki: Źródło: specjalista.pl

Biały: najczęściej spotykany w polskich łazienkach. Jest to kolor ponadczasowy jak i elegancki.
Niebieski: Błękitny, turkusowy, indygo... - dzięki mnogości odcieni niebieskiego każdy może zdecydować, który najlepiej będzie pasował go łazienki. Jest to kolor najpopularniejszy który jest najczęściej wykorzystywany w aranżacji łazienek.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »