1. Łazienka prosta do sprzątania • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

23

11.2012

Łazienka prosta do sprzątania

Piękna łazienka to przede wszystkim czysta łazienka. W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że na sprzątanie nie mamy za wiele czasu. Dziś podpowiem jak urządzić łazienkę, aby szybko i łatwo się w niej sprzątało.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: hurtowo o budownictwie

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: hurtowo o budownictwie

Łazienka to jedno z niewielu pomieszczeń, z którego korzysta cała rodzina. Naturalnie jest więc że łazienka jest miejscem w którym najczęściej się brudzi. Projektując łazienkę warto pamiętać, żeby urządzić ją nie tylko ładnie, funkcjonalnie ale również tak aby łatwo się ją sprzątało.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: idealne Wnętrza

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: idealne Wnętrza

Funkcjonalna łazienka powinna być podzielona na strefy kąpielową i sanitarną. Nie powinno zabraknąć tez szafek w których będziemy trzymać chemie jak i kosmetyki. Dzięki wystarczającej ilości szafek będziemy mieć gwarancie że wszystkie rzeczy codziennego użytku znajdą swoje miejsce.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: wedWoje.pl

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: wedWoje.pl

W łazience brudzą się najczęściej umywalka, wanna, sedes. Tak więc wybierzmy materiały łatwe w utrzymaniu czystości. Najłatwiejszym materiałem do sprzątania są urządzenia akrylowe. Oprócz oczywistych zalet na akrylu trudniej osadza się kamień i nie gromadzą się bakterie jak i grzyby.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: modnydom.pl

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: modnydom.pl

Urządzając łazienkę wybierzmy raczej płytki ceramiczne, które są łatwe do czyszczenia. Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy sprzęty sanitarny podwieszany. Dzięki temu nie będziemy musieli skupiać się na zakamarkach a zyskamy łatwą powierzchnię do sprzątania. Sanitariaty tego typu można już spotykać w wielu domach nie tylko ze względu na prostą formę ale również ze względu na łatwość w utrzymaniu porządku.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »