1. Ogrzewana podłoga idealna na zimę • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

27

11.2012

Ogrzewana podłoga idealna na zimę

Nowoczesny dom zbudowany jest przede wszystkim z lekkich i trwałych materiałów. Jest idealnie dopasowany do potrzeb domowników i właśnie to sprawia, że czujemy się w nim tak dobrze. W nowoczesnym domu znajdziemy nietypowe rozwiązania jak na przykład podgrzewaną podłogę.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: e-łazienki.pl

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: e-łazienki.pl

W Polsce podłoga podgrzewana jest nadal niedoceniana choć na pewno znalazła już swoich zwolenników. W krajach europejskich ogrzewana podłoga to raczej standard, z którym możemy się spotkać w wielu domach.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: instalacjiebudowlane.pl

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: instalacjiebudowlane.pl

Idealnym rozwiązaniem na ogrzewanie domu jest akumulacyjny system ogrzewania podłogowego. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana jest wstanie utrzymać stałą temperaturę w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowane są odpowiedni mikroklimat, nie ma efektu duszności i zapewniona jest stała wilgotność względna.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: chemiabudowlana.info

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: chemiabudowlana.info

Zastosowanie ogrzewania podłogowego ma duży wpływ na zdrowie szczególnie dla alergików. Przy temperaturze powietrza powyżej 22-24°C wzrasta ryzyko podrażnienia błony śluzowej.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl

Duży wpływ ma również wdychanie kurzu, który może powodować reakcje alergiczne. Pamiętajmy że im wyższa temperatura tym kurz staje się bardziej drażniący. Dlatego ogrzewanie niskotemperaturowe powoduje mniejsze reakcje alergiczne w porównaniu z systemami tradycyjnymi, w których temperatura grzejników osiąga maksymalnie 70-90°C. Cząsteczek kurzu jest mniej i są mniej agresywne.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl

Najważniejsze aby ogrzewanie spełniało nasze oczekiwania zapewniając komfort cieplny. Zwróćmy również uwagę na koszty wynikające z eksplantacji jak i na sterowanie ogrzewania. Nowoczesne ogrzewanie nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca i powinno być jak najbardziej estetyczne.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »