1. Sauna w domu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

29

11.2012

Sauna w domu

Dobrym sposobem na rozgrzanie się w zimny dzień jest sauna. Ma również wpływ na zdrowie, hartuje ciało i dodaje urody. Sauna umożliwia nam pozbycie się niepotrzebnych kilogramów jak i wspomaga w oczyszczaniu organizmu. Warto wiec pomyśleć nad zainstalowaniem sauny w domu.

 Sauna. Źródło: DomTrendy.pl

Sauna. Źródło: DomTrendy.pl

Wbrew pozorom zainstalowanie sauny w domu nie jest aż takie trudne. Sauna w zależności od naszych potrzeb może być mała lub duża. Oczywiście lepiej gdyby była na tyle duża żebyśmy mogli swobodnie się w niej położyć i rozluźnić. Idealna sauna to taka w której zmieszczą się trzy osoby. Jeżeli jednak nie mamy aż tak dużego pomieszczenia, wybierzmy saunę mniejsza w której kąpiel zażywa się na siedząco. Najczęściej spotykane wymiary sauny to 200 x 160 cm lub 200 x 200 cm i wysokości minimum 200 cm.

Sauna. Źródło: SCHAFER

Sauna. Źródło: SCHAFER

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu a jesteśmy zwolennikami sauny to już na tym etapie powinniśmy uwzględnić dodatkowe pomieszczenie. Pamiętajmy że w pomieszczeniu w którym znajdzie się sauna nie powinno zabraknąć natrysku który umożliwi słodzenie ciała. Sauna powinna być wykonana z materiały odpornego na wysokie temperatury. Tak wiec do wewnętrznego pokrycia ścian najczęściej wykorzystuje się panele drewniane o grubości minimum 12 mm. Gatunki drewna które stosowane są do budowy saun to: świerk skandynawski, osika, cedr lub jodła kanadyjska. Z kolei ławki wykonuje się z drewna, które nie ulega nagrzewaniu się: jest to przeważnie drewno osikowe lub egzotyczne abachi. Zewnętrzne ściany sauny możemy wyłożyć dowolnym materiałem tak aby pasowały do całości. Nie zapomnijmy o odpowiedniej izolacji sauny. Tu wystarczy jeżeli użyjemy wełny szklanej od 45 do 100 mm. Dzięki czemu sauna nagrzeje się dość szybko zużywając przy tym mało energii.

Sauna. Źródło: wOSLDLUL

Sauna. Źródło: wOSLDLUL

Podłoga jak i ścianki sauny powinny być odporne na nagrzewanie się. Dodatkowo powinna być antypoślizgowa i odporna na wodę. Dobrze jeżeli w naszej saunie znajdzie się odpływ wody. Pozwoli od utrzymać saunę w czystości a w przypadku rozlania się wody w szybki sposób pozbędziemy się jej. Odpływ wody powinien znaleźć się szczególnie w saunie parowej.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »