1. Wystrój łazienki - nowoczesny czy tradycyjny? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

30

11.2012

Wystrój łazienki - nowoczesny czy tradycyjny?

Jeśli jesteś właśnie w trakcie przebudowy łazienki, to zapewne zmierzyłeś już się z trudną decyzją co do wyboru jej wystroju. Czy bardziej odpowiedni będzie styl nowoczesny czy tradycyjny?

Odpowiedź brzmi: to zależy. To zależy, bo i jeden i drugi styl ma swoje zalety i wady, zalecenia i ograniczenia. Jeden i drugi może prezentować się wspaniale, ale nie podejmuj decyzji pochopnie. Jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć. Pod uwagę wziąć należy: wystrój pozostałej części mieszkania, ilość miejsca, jaką dysponujesz w łazience, a także indywidualny gust i upodobania.

Łazienka w stylu nowoczesnym. Źródło : e-łazienki.pl

Łazienka w stylu nowoczesnym. Źródło : e-łazienki.pl

Jeśli nie dysponujesz zbyt obszerną łazienką, nie warto angażować się w ekstrawagancki wystrój . On bowiem zazwyczaj wymaga przestrzeni do np. wanny wolnostojącej lub innych dużych elementów dekoracyjnych. Dla osób, które nie posiadają zbyt obszernej łazienki lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementów stylu współczesnego.

Łazienka w stylu współczesnym. Źródło: polki.pl

Łazienka w stylu współczesnym. Źródło: polki.pl

Jednym z bardziej oczywistych elementów tego stylu będzie wykorzystanie kabiny prysznicowej zamiast wanny. Z przyczyn, o których już mówiłam - niewielka ilość miejsca - takie rozwiązanie, jeśli umiejętnie wprowadzone doda naszej łazience elegancji i szyku. Najlepiej wybrać kabinę bezramową, tak, by można było jeszcze trochę więcej miejsca zaoszczędzić.

Ekstrawagancki styl w łazience. Źródło: dekordia

Ekstrawagancki styl w łazience. Źródło: dekordia

Niektórzy twierdzą, że największy problem z łazienką to znalezienie i dopasowanie mebli do łazienki. Mebli typu szafka czy mała komoda z lustrem. Ponadto, jeśli już znajdziesz meble, to nie są one w żaden sposób funkcjonalne, twierdzą maruderzy. Nie zgadzam się z taka tezą. Każda nawet najmniejsza szafka posiada przecież jakieś półeczki, na których można z powodzeniem postawić niezbędne rzeczy. Ponadto takie mini meble do łazienki cieszą oko i kreują wystrój.

Pokój kąpielowy w stylu antycznym.  Źródło: zabudowykomonka

Pokój kąpielowy w stylu antycznym. Źródło: zabudowykomonka

Więcej takiej twórczej radości dostarcza wystrój nowoczesny. Daje nam większą swobodę w doborze koloru i stylu poszczególnych elementów wystroju. Pozwala nam w większym stopniu skorzystać z ciekawych pomysłów, własnej kreatywności, a co za tym idzie, wpleść trochę swojej osobowości w wystrój łazienki.

Łazienka na poddaszu. Źródło: muratordom.pl

Łazienka na poddaszu. Źródło: muratordom.pl

Styl tradycyjny jest bardziej restrykcyjny, jeśli chodzi o dobór poszczególnych elementów. Jest to styl bezpieczny, niepodatny na nowinki, zawsze dobrze wyglądający. Tradycyjny wystrój łazienek często oznacza używanie kolorów neutralnych, jak krem czy biel, dzięki czemu zawsze będą pasować do stylu reszty domu.

Łazienka w stylu klasycznym. Źródło: polki.pl

Łazienka w stylu klasycznym. Źródło: polki.pl

Aby osiągnąć dobre efekty w wystroju łazienki, niezależnie od stylu, jaki wybierzesz, należy dużą wagę przywiązywać do szczegółów. Takich szczegółów jak armatura, rodzaj baterii w zlewie czy pod prysznicem. Zadbaj o wykończenia, bo to one ostatecznie będą wisienką na torcie Twojej łazienki.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »