1. Sypialnia dla alergików • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

07

12.2012

Sypialnia dla alergików

Jeżeli w nocy kichasz, kaszlesz, drapiesz się to prawdopodobnie jesteś alergikiem. Przyczyn alergii może być wiele. Mogą to być jakieś przedmioty w Twoim otoczeniu, jak pościel czy samo łóżko. Może to być również kurz czy inne pyłki unoszone w powietrzu, jak sierść zwierzaka, itp. Warto pomyśleć o jakiejś zmianie.

 Sypialnia bezpieczna dla alergika. Źródło: modny-dom.pl

Sypialnia bezpieczna dla alergika. Źródło: modny-dom.pl

Głównym winowajcą alergii są roztocza a jak wiemy roztocza to nic innego jak martwy naskórek. Ulubionym miejscem dla roztoczy to oczywiście... łóżko. Bardzo trudno jest skutecznie usunąć roztocze z łóżka, a najczęściej musimy przyznać, że zwyczajnie nie jesteśmy w stanie wyczyścić materaca na tyle porządnie, żeby wyeliminować problem roztoczy. Najlepszym, ale i najdroższym rozwiązaniem jest okresowa wymiana materaca.

Jak urządzić sypialnie dla alergika. Źródło: pytanie o mieszanie

Jak urządzić sypialnie dla alergika. Źródło: pytanie o mieszanie

Pościel to nasz następny winowajca. Zanim wybierzemy się na zakupy powinniśmy wiedzieć, że wrogiem alergików są pióra, tak zwany puch oraz wełna. Ponadto powinniśmy wiedzieć, że kołdrę jak i poduszki należy wietrzyć chociaż raz w tygodniu. Do tego dokładnie sprzątać sypialnie uwzględniając w tym łóżko. Tu mam na myśli codzienne porządki, nie porządki raz na tydzień :-)

Wybierz pościel wykonaną z bezpiecznego materiału. Źródło: kobietaMag.pl

Wybierz pościel wykonaną z bezpiecznego materiału. Źródło: kobietaMag.pl

Zwróćmy też uwagę z czego zrobione są powłoki i materiały wypełniające nasze przyszłe miejsca do spania. Należy unikać materiałów, w których lubią zagnieżdżać się te pajęczaki, jak np puch. Lepiej wybrać jedwab lub inny materiał spośród szeroko dostępnego asortymentu na rynku.

Jeżeli alergia co chwilę powraca albo staje się bardziej intensywna to powinniśmy zastanowić się nad materiałem z jakiego wykonane jest nasze łóżko. Warto zastanowić się nad wyborem łóżka wykonanego z drewna. Najlepiej, jeżeli będzie ono pokryte specjalnym antyalergicznym podkładem - lub lakierem bezbarwnym ochronnym i bezpiecznym dla alergików. Producent gwarantuje nam, że przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się spokojnym snem.

Sypialnia przystosowana do alergika. Źródło: kobietaMag.pl

Sypialnia przystosowana do alergika. Źródło: kobietaMag.pl

Jeżeli mamy już łóżko to zastanówmy się jaki materac wybrać tak, aby był bezpieczny dla alergików.

Materac powinien być odporny na wilgoć. Dlatego nie powinien być wykonany z poszyć plastikowych bądź nylonowych. Take poszycia niestety nie gwarantują dobrej cyrkulacji powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o materac dla alergika jest taki, którego poszycie będziemy mogli ściągnąć i wyprać. Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujemy że pozostaniemy przy starym materacu to dobrym rozwianiem jest atestowany pokrowiec antyalergiczny. Pokrowce te można nakładać na każdy rodzaj materaca.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »