1. Bezpieczna łazienka • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

12.2012

Bezpieczna łazienka

Bezpieczeństwo dzieci to dla każdego rodzica priorytet. Każde pomieszczenie w domu jest oceniane przez pryzmat bezpieczeństwa dla naszego bobaska. Szczególnie w chwili, gdy nasz maluszek zaczyna chodzić i poznawać świat dookoła siebie.

Łazienka przystosowana do dziecka. Źródłom: cztery konty

Łazienka przystosowana do dziecka. Źródłom: cztery konty

Dość często pomijana jest łazienka, która uznawana jest za pomieszczenie już dla "starszych", a jest to przecież również ważne pomieszczenie, w którym należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Szczególnie w chwili gdy dziecko zacznie wykonywać proste czynności związane z higieną.

Bezpieczna łazienka dla dziecka. Źródłom: urządzamy.pl

Bezpieczna łazienka dla dziecka. Źródłom: urządzamy.pl

Łazienka szybko stanie się miejscem przyjaznym dla dziecka, gdy wyposażymy ją w kilka udogodnień. W tym celu należy udać się do sklepu z sanitariami, czasem wystarczy nawet osiedlowa drogeria.

Łazienka przyjazna dla dziecka. Źródłom: modny.dm.pl

Łazienka przyjazna dla dziecka. Źródłom: modny.dm.pl

Takim urządzeniem są na przykład schodki lub podesty ustawione przy wannie i umywalce pozwolą malcowi swobodnie korzystać z tych urządzeń, zaś specjalna nakładka na deskę klozetową ułatwi mu samodzielne korzystanie z toalety. Chyba że mamy taką możliwość to dopasujmy do dziecka urządzenia sanitarne. To w znacznej mierze ułatwi mu wykonywanie prostych czynności jak na przykład umycie rąk.

Ważne żebyśmy zabezpieczyli podłogę matami antypoślizgowymi. Dzięki temu maluszek uniknie bolesnych upadków. Dobrze, żeby znalazły się zarówno na podłodze jak i w wannie.

Łazienka dla dziecka. Funkydiva.pl

Łazienka dla dziecka. Funkydiva.pl

Łazienka to miejsce w której przeważnie przechowujemy kosmetyki jak i środki chemiczne. Powinniśmy je albo przenieść w miejsce gdzie nasz maluszek ich nie dosięgnie albo zabezpieczyć szafkę. Solidne zamknięcia mogą okazać się skuteczną bronią przed ciekawym dzieckiem.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »