1. Sypialnia, Feng Shui i spokojny sen • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

11

12.2012

Sypialnia, Feng Shui i spokojny sen

Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą że na zdrowy spokojny sen ma wpływ nasza sypialnia. Dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę zasadę sztuki Feng Shui. Warto ją poznać choćby po to, aby zaprojektować wnętrze tak aby działało na nas pozytywnie. Nie od dziś wiadomo, że spokojny sen to lekarstwo na wiele dolegliwości. Postarajmy się tak urządzić sypialnię, aby była funkcjonalna, estetyczna a przede wszystkim wygodna.

Zdrowy i spokojny sen. Źródło: joomla

Zdrowy i spokojny sen. Źródło: joomla

Według sztuki Feng Shui sypialnia to najważniejsze miejsce w całym domu. Powód? Bardzo prosty-- to dzięki niej możemy i nabieramy sił na cały dzień jak i na całe życie. Można by zatem powiedzieć że aranżacja sypialni ma duży wpływ na nasze życie za równo w segmencie prywatnym jak i zawodowym. ;)

Feng shui i sypialnia. Źródło: budujeUrządzam.pl

Feng shui i sypialnia. Źródło: budujeUrządzam.pl

Najważniejsze w sypialni jest uzyskanie spokoju wręcz atmosfery relaksu i wyciszenia. Aurę spokoju możemy uzyskać dzięki kolorom. Pomalujmy zatem sypialnię na kolory ciche i spokojne. W tych samych tonacjach wybierzmy dodatki takie jak na przykład: kapa, poduszki, zasłony.

Sen to przyjaciel zdrowego człowieka. Źródło: papilot.pl

Sen to przyjaciel zdrowego człowieka. Źródło: papilot.pl

Oprócz kolorów i dodatków, które tworzą klimat w pokoju najważniejsze i tak jest łóżko. Łóżko jest najważniejszym elementem w sypialni dlatego wybierz takie które spełnia Twoje wymagania. Łóżko powinno być wykonane z wysokiej jakości materiału i przede wszystkim ma być wygodne - tu znaczenie ma dobór materaca i jego twardości.

Zanim kupisz łózko zwróć uwagę na jego wykonanie. Źródło: dom na dobre

Zanim kupisz łózko zwróć uwagę na jego wykonanie. Źródło: dom na dobre

Według sztuki Feng Shui wpływ na nasze samopoczucie wpływ również mają przedmioty, którymi się otaczamy. A raczej, które powinny mieć swoje miejsce. Zgodnie z filozofią Feng Shui pozytywna energia przepływa najlepiej, gdy wokół jest wolna przestrzeń. To tyle na razie o Feng Shui. Do tematu pewnie jeszcze wrócę :-)

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »