1. Wanna w podłodze • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

13

12.2012

Wanna w podłodze

Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. Wannę wpuszczoną w podłogę możemy mieć zarówno na parterze jak i na piętrze. Wystarczy, aby pomieszczenie było na tyle duże, żebyśmy mogli się w nim swobodnie poruszać, a nasza wanna pięknie się w nim prezentowała.

Wanna wbudowana w podłogę. Źródło: e-łazienki.pl

Wanna wbudowana w podłogę. Źródło: e-łazienki.pl

Wanny wpuszczonej w podłogę raczej nie używa do codziennej kąpieli. Taka wanna ma zapewnić nam relaks. Żeby wanna była jeszcze bardziej komfortowa możemy kupić model wyposażony w hydromasaż, zagłówki, a nawet z odtwarzaczem muzycznym czy telewizyjnym.

Wanna w podłodze. Źródło: z Szywka.pl

Wanna w podłodze. Źródło: z Szywka.pl

Jednak, aby cieszyć się tym komfortem musimy spełnić kilka warunków.

Na samym początku określmy zagłębienie czyli odległość od górnej krawędzi do podstawy, na której będzie się ona opierać. Następnie weźmy pod uwagę gdzie będzie znajdować się syfon, podpory montażowe, elementy dysz wodnych i powietrznych. Zależnie od wielkości i typu wanny głębokość jej osadzenia waha się zwykle od 60 do 80 cm.

1- Jeżeli mamy to szczęście i mieszkamy na parterze a do tego dom nie jest podpiwniczony możemy z powodzeniem umieścić wannę. Wystarczy pod nią uformować w podłożu wybetonowana nieckę

2- Znacznie trudniej umieścić wannę w stropie. Wtedy konieczne będzie przystosowanie jego konstrukcji do wielkości otworu przeznaczonego na wannę. Poza tym należy zaprojektować odpowiednią konstrukcję wsporczą, na której będzie można ją osadzić.

Wanna wbudowana w podłodze. Źródło: domTrendy.pl

Wanna wbudowana w podłodze. Źródło: domTrendy.pl

Zanim zdecydujemy się na wannę tego rodzaju, przemyślmy jej plusy i minusy.

Plusy: Wanna jest luksusowa, korzystanie z niej to czysta przyjemność.
Minusy: Czyszczenie wanny może okazać się kłopotliwe. Żeby bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wanny często pomocne a wręcz konieczne są poręcze.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Łazienka dla kobiet
Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Bezpieczna łazienka
Bezpieczeństwo dzieci to dla każdego rodzica priorytet. Każde pomieszczenie w domu jest oceniane przez pryzmat bezpieczeństwa dla naszego bobaska. czytaj więcej »