1. Pokój dzienny w nowej odsłonie • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

17

12.2012

Pokój dzienny w nowej odsłonie

Elegancki, przytulny, designerski, a może po prostu funkcjonalny? Pokój dzienny może mieć wiele twarzy. Najważniejsze aby wydawał się przestronny i przystosowany do domowników i ich potrzeb.

Meble wielofunkcyjne. Źródło: IdealnyDom.pl

Meble wielofunkcyjne. Źródło: IdealnyDom.pl

Doskonale wiemy, że pokój dzienny często pełni kilka funkcji. W praktyce okazuje się ze jest on jadalnią, pokojem telewizyjnym, a nawet sypialnią. Dlatego powinniśmy go urządzić zgodnie z naszymi potrzebami, czyli rzeczywistym użytkowaniem pokoju dziennego.

Modne i wielofunkcyjne meble to połowa sukcesu. Źródło: firmy.net

Modne i wielofunkcyjne meble to połowa sukcesu. Źródło: firmy.net

Pokój który ma być wielofunkcyjny powinien być wyposażony w odpowiednie meble, które będą gwarantowały wygodę z funkcjonalnością. Niezależnie od tego czy mamy ochotę poczytać, pooglądać telewizje czy nawet na chwilę przymknąć oko - mebel powinien być do tego przystosowany.

Nowoczesne wnętrza stawiają na prostotę i funkcjonalność. Źródło:  Wnętrza.webzine.pl

Nowoczesne wnętrza stawiają na prostotę i funkcjonalność. Źródło: Wnętrza.webzine.pl

Podstawowym wyposażeniem każdego salonu jest kanapa, fotele jak i pufy. Zatrzymajmy się na chwilę przy kanapie. Jak już wiemy w wielu domach pokój dzienny jest pokojem reprezentacyjnym jak i miejscem, w którym przebywamy z resztą domowników. Dlatego tak ważne jest aby kanapa spełniała tych kilka potrzebnych funkcji. Zatem powinna być reprezentacyjna, wykonana z dobrego trwałego materiału. Najlepsze są modele z obiciami zrobionymi z tkanin odpornych na zabrudzenia, plamy, czy nawet przypalenia. Powinna być przede wszystkim wygodna a w razie potrzeby zapewnić dodatkowe miejsce do snu.

Następnym ważnym meblem jest stół bądź stolik, najlepiej taki wielozadaniowy J. Najlepszy model stołu który będzie pasował do naszego salonu to taki który w każdym chwili powiększysz. Oprócz swych oczywistych walorów stół powinien być rozkładany. Jeśli zdarza nam się zapraszać przyjaciół, ważne jest aby dopasować wielkości blatu do liczby osób, które przy nim usiądą. Tak wiec wybierzmy stół który nie tylko będzie pasował do reszty mebli ale również taki który będzie funkcjonalny.

Meble do salonu. Źródło: muratordom.pl

Meble do salonu. Źródło: muratordom.pl

Pozostaje nam tylko dobranie reszty mebli ale tym zajmiemy się następnym razem. Wspólnie zastanowimy się czy lepsze są gotowe ścianki tak zwane meble modułowe czy pojedyncze meble?

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »