1. Pokój dzienny • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

12.2012

Pokój dzienny

Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. Przedstawię Wam kilka podstawowych porad co do dekorowania wnętrz takiego pomieszczenia.

Jak urządzić salon. Źródło: firma remontowa ARBART

Jak urządzić salon. Źródło: firma remontowa ARBART

Zacznij od ustalenia centralnego punktu pomieszczenia. Może to być kominek, duże okna, telewizor, itp. Następnie wokół tego punktu zacznij organizować meble i wystrój.
Dobrym zwyczajem jest tak ustawiać meble (typu sofa, fotele) by umożliwiać i ułatwiać swobodną rozmowę. Jeśli Twój pokój jest duży, takich punktów możesz stworzyć więcej.
Umożliwiaj swobodne przemieszczanie się pomiędzy pokojami. Zorganizuj kanał komunikacyjny, tak, by z jednej strony nie przeszkadzał osobom siedzącym w pokoju, z drugiej, by umożliwiał sprawne przemieszczanie się.
Ustawiaj meble tak, by nie opierały się o ścianę

Jak urządzić salon. Źródło: indygoArte

Jak urządzić salon. Źródło: indygoArte

Teraz kilka słów o samych meblach do pokoju dziennego:

Sofa i krzesła : tutaj najważniejszą rzeczą jest to , by przed zakupem mebli, porządnie wymierzyć przestrzeń jaką dysponujemy. Projektując pokój pamiętaj, by zostawić miejsce na kanał komunikacyjny

Jak urządzić salon. Źródło: modny.dom.pl

Jak urządzić salon. Źródło: modny.dom.pl

Dywan: najczęstszym błędem jest ustawianie zbyt małych dywanów. Pamiętaj, że wszystkie meble powinny być w stanie wygodnie osiąść na dywanie. Jeśli przestrzeń nie pozwala na to, upewnij się, że przynajmniej przednie nogi wszelkich dużych elementów tapicerowanych są na dywanie

Stoliki do kawy – tutaj istotne jest by odpowiadały one wysokością fotelom lub krzesłom. Warto dopasować wysokość, żeby nie obniżać komfortu. Długość stołu powinny być mniej więcej połowa do dwóch trzecich długości kanapy.

Jak urządzić salon. Źródło: dom.pl

Jak urządzić salon. Źródło: dom.pl

Stół – tutaj dużo zależy od ilości miejsca , jaką dysponujemy. Planując wstawić stół na np. 6 osób, pamiętaj, by wokół każdego miejsca była wystarczająca ilość przestrzeni do swobodnego przemieszczania się.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Meble modułowe do salonu
Gotowe rozwiązania często okazują się najlepszą opcją. Gotowa zabudowa czyli meble „modułowe” z pewnością będą prezentować się spójnie i harmonijnie. czytaj więcej »