1. Tapeta w kuchni • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

11

01.2013

Tapeta w kuchni

Tapeta w kuchni to dobry pomysł pod warunkiem, że... wybierzemy odpowiednią. Tapeta kuchenna powinna być odporna na wilgoć, zmywalna i odporna na zniszczenia.

Tapeta kuchenna. Źródło: Projektowanie i wyposażenie kuchni

Tapeta kuchenna. Źródło: Projektowanie i wyposażenie kuchni

Jeżeli chcemy aby nasza kuchnia była ozdobiona tapetą musimy wybrać tapetę do tego przeznaczoną. Odpowiednią tapetą do kuchni są tapety winylowe jak i z włókna szklanego. Tapety te są odporne na wilgoć.

Tapety z powodzeniem ożywią kuchnie. Źródło: xarchiwum.pl

Tapety z powodzeniem ożywią kuchnie. Źródło: xarchiwum.pl

Tapety winylowe mają budowę warstwową, na wierzchu pokryte są oczywiście winylem a od spodu papierem. Winyl jest odporny na wodę i środki chemiczne, można go śmiało czyścić i szorować. Tapeta winylowa jest również odporna na promienie UV. Tapety winylowe obecnie dostępne są w dwóch wariantach- płaskie i spieniane. Za najtrwalszą uważana jest jednak tapeta winylowa płaska, można ją czyścić przy tym się nie rysuje.

Tapety z włókna szklanego strukturą przypominają tkaninę. Są one odporne na wilgoć jak i ognioodporne, zatem idealnie pasują do kuchni. Podobnie jak tapety winylowe tapeta z włókna szklanego jest odporna na szorowanie i uszkodzenia mechaniczne.

Tapeta kuchenna. Źródło: urządzamy.pl

Tapeta kuchenna. Źródło: urządzamy.pl

Jeżeli chcemy położyć tapetę bezpośrednio nad kuchenką powinniśmy osłonić ją szybą. Jest to dobry pomysł ponieważ tapeta będzie osłonięta przed tłuszczem czy wilgocią spowodowanym gotowaniem.

Tapeta imitująca kamień. Źródło: JmperiumTapet.pl

Tapeta imitująca kamień. Źródło: JmperiumTapet.pl

Coraz częściej mamy kuchnie otwartą na salon, zatem wykończenie kuchni powinno mieć wspólny charakter. Jak wiadomo tapety są dostępne w rożnych kolorach jak i wzorach to ułatwi nam dopasowanie jej do reszty pomieszczeń.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »