1. Jak rozmieścić gości przy stole? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

31

01.2013

Jak rozmieścić gości przy stole?

Pisaliśmy już nieraz o tym jaki stół wybrać tak aby spełnił nasze wymagania. Jak dobrać stół do pomieszczenia i czym się kierować przy jego kupnie. Ale jeszcze nigdy o tym jak usadzić gości przy stole.

 Jak usadzić gości przy stole? Źródło:dreamwedding.pinger.pl

Jak usadzić gości przy stole? Źródło:dreamwedding.pinger.pl

Doskonale wiemy ze to my jako gospodarze powinniśmy zadbać o odpowiedni klimat na naszym przyjęciu czy spotkaniu towarzyskim. Pomijając inne aspekty jednym z elementów składających się na miłą atmosferę jest odpowiednie ulokowanie gości przy stole. Gospodarz powinien zatem dobrze przemyśleć i zaplanować w jaki sposób usadzi swoich gości przy stole.

Pamiętaj o odpowiedniej aranżacji stołu. Źródło: www.pomorskiewesela.pl

Pamiętaj o odpowiedniej aranżacji stołu. Źródło: www.pomorskiewesela.pl

Priorytetową zasadą jest zarezerwowanie miejsc sobie czyli gospodarzom. Przeważnie są to miejsca tzw. wylotowe czyli najbliższe wyjścia z pomieszczenia. Następnie jeżeli na naszym przyjęciu zaprosiliśmy osobę dla nas ważna możemy to podkreślić umieszczając ją na miejscu honorowym. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszczania możemy na stole umieścić karteczki z imionami gości. Zanim to uczynimy powinniśmy dokładnie to zaplanować tak aby uniknąć typowej wpadki.

Kolejnym ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniego wręcz niezbędnego miejsca pomiędzy krzesłami. Pamiętajmy, że każdy gość powinien mieć możliwość swobodnego ruchu przy stole. Dotyczy to się zarówno przyjęć jak i spotkań przy drinku.

Jeżeli na twoim przyjęciu będzie osoba wyjątkowa posadź ja na honorowym miejscu.Źródło

Jeżeli na twoim przyjęciu będzie osoba wyjątkowa posadź ja na honorowym miejscu.Źródło

Nie zapominajmy o odpowiedniej oprawie stołu która powinna być inna podczas spotkań rodzinnych i inna podczas spotkań z przyjaciółmi. Jest to oczywiście trudne zadania ale jak najbardziej wykonalne, wystarczy troszkę inicjatywy i pracy. Kierując się tymi kilkoma zasadami zadbasz o dobre relacje, atmosferę i samopoczucie Twoje i Twoich gości.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »