1. Jak udekorować stół na nadchodzące święta Wielkiej Nocy? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

12

02.2013

Jak udekorować stół na nadchodzące święta Wielkiej Nocy?

Wielkanoc już niedługo, zatem juz teraz pomyślmy o świątecznych ozdobach. Najprawdopodobniej każdy z nas ma je gdzieś schowane na dnie szafy. Jeżeli nie, to w niemal każdym sklepie można je kupić. Przegląd ozdób zróbmy w miarę wcześnie, abyśmy mogli odpowiednio wcześnie dokupić brakujących rzeczy.

Dekoracja stołu w święta Wielkanocne. Źródło: m.mowimyjak.pl

Dekoracja stołu w święta Wielkanocne. Źródło: m.mowimyjak.pl

Wiemy dobrze ze nastrój świąteczny w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego warto zadbać o odpowiedni klimat świąteczny w naszym domu.

Najważniejsze meblem podczas świąt i spotkań rodzinnych jest oczywiście stół. To właśnie przy nim zasiądziemy do świątecznego śniadania. Dlatego warto, aby był on pięknie przystrojony, bo jak wiadomo na ładnie ustrojonym stole każda nawet najzwyklejsza potrawa smakuje lepiej.

Jak udekorować stół na Wielkanoc. Źródło: mojpieknystol.blogspot.com

Jak udekorować stół na Wielkanoc. Źródło: mojpieknystol.blogspot.com

Stół wielkanocny powinien emanować radością, kolorami takimi jak zieleń czy kolory słońca. Wielkanoc przypada akurat, gdy przyroda budzi się do życia dlatego stół powinien odzwierciedlać te zjawiska.

Tradycyjny stół wielkanocny nie obejdzie sie bez obrusu, w zależności od naszych upodobań może być on biały bądź w kolorowe motywy. Świątecznej zastawy, serwetek również z motywem świątecznym jak i akcentów florystycznych. Tu możemy zaszaleć i stworzyć własną indywidualną kompozycję kwiatową. Tradycyjnymi kwiatami są oczywiście tulipany, narcyzy czy po prostu bazie. Wybór jest dość, ponieważ w tym czasie przyroda budzi sie do życia.

Na stole wielkanocnym nie powinno zabraknąć ciętych kwiatów. Źródło:wizaz.pl

Na stole wielkanocnym nie powinno zabraknąć ciętych kwiatów. Źródło:wizaz.pl

Na tradycyjnym świątecznym stole wielkanocnym nie może zabraknąć pisanek. Tu również liczy sie nasza kreatywność i wyobraźnia, ponadto do wymalowania pisanek możemy zaangażować nasze dzieci powinno sprawić im to dużą radość. Do wykonania pisanek możemy użyć niemal wszystkiego farbek, pisaków, plasteliny bądź typowych farbek do barwienia jajek. Oprócz jajek ważny jest również baranek, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »