1. Czym rożni się krzesło obite skórą i eko skórą? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

20

02.2013

Czym rożni się krzesło obite skórą i eko skórą?

Najbardziej popularnymi krzesłami są te obite w skórę lub eko- skórę. Nie tylko dlatego, że przyciągają uwagę, ale również ze względu na trwałość materiału, z jakiego zostały wykonane. Zastanówmy się jednak, jaki materiał spełni nasze wymagania.

Krzesło Boston. Źródło: Sam-Net

Krzesło Boston. Źródło: Sam-Net

Różnica, która jako pierwsza rzuca się w oczy to oczywiście cena. Meble wykonane ze skóry są droższe wynika to z wielu czynników: miedzy innymi z faktu że skórę naturalna musimy pozyskać od zwierząt. Jest to dość drogie w późniejszym etapie materiał musi przejść jeszcze wiele zabiegów. Wszystko to oczywiście składa się na cenne mebli wykończonych naturalną skórą. Meble wykończone eko-skórą są znacznie tańsze wynika to z faktu iż aby otrzymać eko-skórę wystarczy ją wytworzyć. Nie narażając przy tym żadnego zwierzęcia, to jeden z głównych powodów dlaczego eko skóra jest tańsza od naturalnej skóry.

Największą zaletą naturalnej skóry jest jej trwałość co nie oznacza że możemy zasiąść na laurach i nie dbać o nią. Skóra po jakimś czasie wskutek eksploatacji może zacząć się wycierać. Jest to jednak jeden z niewielu materiałów uważanych za najtrwalszy. To samo można powiedzieć o eko-skórze, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest również dość trwałym materiałem.

Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net

Przy pielęgnacji eko-skóry powinnyśmy pamiętać ze wykonano ją z materiału syntetycznego. Dlatego wymaga ona nieco innej pielęgnacji niż naturalna skóra. Do czyszczenia eko- skóry możemy użyć po prostu wody z mydlinami i za pomocą gąbki czyścić zabrudzane miejsce. Po wykonanej czynności powinniśmy dokładnie osuszyć miejsce przez nas myte.

Skóra naturalna nie wymaga również specjalnej pielęgnacji wystarczy, że od czasu do czasu przetrzemy ja mokrą szmatka. Możemy również nawilżać ja specjalnym preparatem przeznaczonym do pielęgnacji jak i ochrony skór. Ten zabieg z pewnością przedłuży żywotność naszych mebli. Przy właściwej pielęgnacji meble obite skórą zdążą nam się znudzić niż zniszczyć :)

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »