1. Jak ogrzać odpowiednio sypialnię? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

11

03.2013

Jak ogrzać odpowiednio sypialnię?

Sypialnia to ważne pomieszczenie w naszym domu. To w niej odpoczywamy po całym dniu pracy. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę i poziom nawilżenia w tym pomieszczeniu.

Grzejniki ozdobne. Źródło: www.wnetrza.webzine.pl

Grzejniki ozdobne. Źródło: www.wnetrza.webzine.pl

Aby w sypialni było komfortowo powinniśmy zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. Tradycyjnie do ogrzania pokoi używamy grzejników od tych tradycyjnych po te bardziej wyszukane. Wybór odpowiedniego grzejnika zależy wyłącznie od naszego poczucia estetyki.

Przeważnie grzejnik montuje się w miejscu, gdzie jest największy ubytek ciepłego powietrza. Przeważnie jest to miejsce pod oknem. Dzięki temu mamy zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Powietrze jest oddawane przez urządzenie grzewcze idzie ku górze, a następnie miesza się z chłodnym powietrzem napływającym od okna. Dzięki temu ciepłe powietrze może się równolegle rozejść po całym pomieszczeniu.

Jak właściwie ogrzać sypialnie. Źródło: domtrendy.pl

Jak właściwie ogrzać sypialnie. Źródło: domtrendy.pl

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest zastawienie grzejnika meblami. To oczywiście hamuje swobodną kalkulację powietrza w wyniku której tracimy ciepłe powietrze.

Dlatego projektując sypialnię powinniśmy zaplanować troszkę wcześniej rozmieszczenie mebli tak, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki podczas spania. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu, w którym śpimy powinna być możliwość regulacji temperatury, która powinna być o dwa stopnie niższa niż w innych pomieszczeniach. Dobrze by było gdyby nasz kaloryfer był wyposażony w termostat który umożliwia nam na szybką zmianę temperatury.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »