1. Aneks kuchenny • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

15

03.2013

Aneks kuchenny

Aneks kuchenny, który jest bez okna spotykany jest najczęściej w starych kamienicach. Często wynika to z zagospodarowania właścicieli mieszkania.

Kuchnia która jest pozbawiona okna powinna być wyposażona w okap. Źródło: zamieszkuje.pl

Kuchnia która jest pozbawiona okna powinna być wyposażona w okap. Źródło: zamieszkuje.pl

Aranżując tak zwaną ślepą kuchnię musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację. Poza tym możemy dokładnie tak samo zagospodarować ślepą kuchnię jak tę z oknem. Kuchnia nie powinna odbiegać pod względem aranżacyjnym ani pod względem funkcjonalnym od tej z oknem.

Wyposażmy kuchnię w okapy i pochłaniacze. Na rynku jest duży wybór okapów zatem powinniśmy wybrać taki, który będzie nam stylistycznie pasował do wystroju w kuchni.

Tak zwana ślepa kuchnia nie ma możliwości odprowadzenia pary która powstaje podczas gotowania. W takim wypadku musimy wyposażyć się w okap czy pochłaniacz. Dzięki temu zabezpieczymy pomieszczenie przed powstaniem wilgoci, a nawet grzyba. Pochłaniacze umożliwiają nam odprowadzenie wody jak i powstałych podczas gotowania zapachów. Oddzielny przewód wentylacyjny, do którego podłącza się odpowiednio wydajny okap z wyciągiem powinien z powodzeniem zadbać o naszą kuchnie i o nasze zdrowie. Okap powinien bez problemów poradzić sobie z nadmiarem zapachów wytwarzanych podczas gotowania jak i z parą wodną.

Na rynku jest duży wybór okapów czy pochłaniaczy zatem nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Źródło: www.mowimyjak.pl

Na rynku jest duży wybór okapów czy pochłaniaczy zatem nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Źródło: www.mowimyjak.pl

W przypadku, gdy w pomieszczeniu nie ma otworu wentylacyjnego powinniśmy wyposażyć się w zwykły pochłaniacz. Tu jednak możemy liczyć jedynie na pozbycie się zapachu z kuchni. Tradycyjny pochłaniacz nie usunie nadmiaru wilgoci ani sadzy powstałej przy używaniu kuchenki gazowej

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Kuchnia wraz z jadalnia:  idealne połączenie
Kuchnia to często serce domu, jak mawiają ci, którzy lubią spędzać czas w kuchni. Niezależnie czy w tym czasie gotują czy delektują się kawa z sąsiadką. czytaj więcej »
Podłoga w kuchni czy to klucz do sukcesu?
Wielokrotnie pisałam o wystroju kuchni, zastanawiałam się co czyni ją klimatyczna? Czasem są to meble, kolor ścian lub bibeloty lub firanki. Czy kiedykolwiek zwracacie uwagę na podłogę? czytaj więcej »
Biała kuchnia
Większość z nas wielokrotnie staje przed dylematem na jaki kolor pomalować kuchnie? czytaj więcej »
Idealny zlewozmywak
W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny. Dlatego dziś postanowiłam napisać o może z pozoru banalnej rzeczy ale niezbędnej w każdej kuchni. Mowa oczywiście o zlewozmywaku czytaj więcej »