1. Jak kolor do sypialni? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

03.2013

Jak kolor do sypialni?

Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania.

Sypialnia w brązie. Źródło: www.homplex.pl

Sypialnia w brązie. Źródło: www.homplex.pl

Jeżeli należysz do osób spokojnych wybierz kolory stonowane. Osoby, które poszukują harmonii oraz spokoju najlepiej będą czuły się w brązach. Ciemniejsze stonowane barwy wpływają na nas wyciszająco powodując, iż czujemy się bezpiecznie i spokojnie w naszych czterech ścianach.

Słoneczna sypialnia. Źródło: urodaizdrowie.pl

Słoneczna sypialnia. Źródło: urodaizdrowie.pl

Jeżeli należysz do osób żywiołowych Twoimi barwami są kolory jasne. Im bardziej intensywne jasne tym lepiej. Jasne barwy ponadto dodają energii i pozytywnie wpływają na samopoczucie osób, które nie lubią się nudzić. Żółty czy pomarańczowy to kolory słońca czyli lata i wspomnień z nimi związanych. Ponadto żółty stymuluje do działania poprawia nastrój wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości. Jest to idealny kolor dla osób emanujących energią.

Dla tych co nie boją się konfrontacji, należą do ludzi bezpośrednich najlepszym kolorem będzie dynamiczna czerwień. Czerwień to symbol ognia, tak też należy z nim uważać może od razu nie malujmy całego pokoju na czerwono sprawdźmy, czy dobrze się w nim czujemy malując jedną czy dwie ściany. Czerwony jest uważany za kolor emocji, toteż wybierają go najczęściej osoby, które nie boją się okazywać uczuć.

Czerwona energetyczna sypialnia. Źródło: www.homplex.pl

Czerwona energetyczna sypialnia. Źródło: www.homplex.pl

Zielony to kolor ludzi impulsywnych. W odcieniach zielonych najlepiej będą się czuły osoby, które lubią działać impulsywnie bez konkretnego planu. Zieleń doskonale pływa na naszą motywacje ponadto zieleń to kolor nadziei na szczęście i zwycięstwo.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Kominek w sypialni
Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią możemy sobie pozwolić na kominek w sypialni. Większość z nas lubi patrzeć na ogień, ogrzewając się jego ciepłem. Dlaczego by nie umieścić kominka w sypialni? czytaj więcej »