1. Piwnica jako dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie w naszym domu. • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

25

03.2013

Piwnica jako dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie w naszym domu.

Nie wszyscy ją mają, co nie znaczy, że nie chcieli jej mieć: mowa oczywiście o piwnicy. Właściciele domków jednorodzinnych wiedzą jak bardzo ważnym pomieszczeniem jest piwnica. Dzięki niej możemy zyskać dodatkowe funkcjonalne pomieszczenie.

Spiżarnia w piwnicy. Źródło: regiodom.pl

Spiżarnia w piwnicy. Źródło: regiodom.pl

Spiżarnia w piwnicy. Dlaczego by nie?

Piwnica to dodatkowe pomieszczenie gospodarcze można w niej urządzić skład opału, kotłownię, pralnię, suszarnię, warsztat podręczny czy właśnie spiżarnię.

Żeby nasza spiżarnia była funkcjonalna i spełniała swoje zadanie powinna mieścić się od strony północnej. Dobrze by było gdyby była dość blisko kuchni - oszczędzi to nam robienia dodatkowych kilometrów podczas przygotowaniu posiłków.

Podłoga w spiżarni powinna być wykonana z gładzi cementowej, a okienko powinno być wysoko pod sufitem od strony północnej. Dzięki małemu okienku, ze spiżarni będzie uchodzić ciepłe powietrze, co sprawi, że w pomieszczeniu będzie utrzymać się odpowiednia temperatura, co wpływa na jakość przechowywanej żywności gromadzonej w spiżarni.

Spiżarnia. Źródło: zapuszkowani.blogspot.com

Spiżarnia. Źródło: zapuszkowani.blogspot.com

W piwnicy, która ma stać się spiżarnią warto oprócz okienka albo zamiast niego zainstalować odpowietrzniki, które będą odprowadzać wilgoć poza naszą spiżarnię. Dzięki temu nasze przetwory wytrzymają o wiele dużej. Zadbajmy również o odpowiednie szafki do przechowywania żywności. Nie muszą być one wystawne, wystarczą proste funkcjonalne, a przede wszystkim wytrzymałe tak aby utrzymały zgromadzone na nich przetwory.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »