1. Jak urządzić jadalnię? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

12

04.2013

Jak urządzić jadalnię?

Jadalnie to jedno z ważniejszym pomieszczeń w domu, dlatego warto urządzić ją tak praktycznie i jak i w dobrym stylu. Powinniśmy zadbać o każdy szczegół tak, żeby całe pomieszczenie było w tym samym stylu. Dobierzmy odpowiedni kolor, oświetlenie i oczywiście stół i krzesła. Wszystkie te elementy właściwie dopasowane nadadzą pomieszczeniu odpowiedni charakter.

Zestawy stoły i krzesła. Źródło:  Sam-Net

Zestawy stoły i krzesła. Źródło: Sam-Net

Stół z krzesłami w jadalni są najważniejsze.

Wielu z nas marzy o jadalni i w większości mieszkań, nawet tych mniejszych możemy wydzielić strefę, która będzie służyła jako jadalni. W jadalni dominującymi meblami jest stół z krzesłami. To na nich powinniśmy się najbardziej skupić.

Stół
Pamiętajmy ze stół powinien być dopasowany do ilości mieszkańców. Jeżeli mamy dość duże pomieszczenie możemy sobie pozwolić na nieco większy stół taki który w razie potrzeby zmieści większą ilość osób.

Krzesła
Krzesła powinny być tak dobrane, aby zapewniały komfort podczas spożywaniu posiłków. Ponadto spróbujmy je dopasować do stołu tak, aby zachować równowagę. Tak więc na samym początku wybierzmy stół a później krzesła. Odpowiednia wysokość krzesła do jadalni to taka, która zapewni wysoką swobodę ruchów rąk przy spożywaniu posiłków.

Zestawy stoły i krzesła. Źródło:  Sam-Net

Zestawy stoły i krzesła. Źródło: Sam-Net

Kiedy już podejmiemy decyzję i będziemy wiedzieć czego potrzebujemy będzie łatwiej kupić meble. Zanim jednak kupimy meble warto w miarę wcześnie wybrać się do sklepu i obejrzeć usiąść i ocenić. Pamiętajmy ze stół jak i krzesła powinny służyć nam przez wiele lat. Dlatego nie róbmy tego w pośpiechu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
W stylu klasycznym
Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »