1. Jak wybrać odpowiednie krzesło? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

15

04.2013

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Dziś zastanowimy się jak wybrać odpowiednie krzesło do jadalni. Czym kierować się przy zakupie i na co zwrócić uwagę kupując krzesło?. Które z krzeseł spełnia nasze oczekiwania te wykonane drewna, metalu a może ze sklejki?

Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net

Krzesło CC4. Źródło: Sam-Net

Pierwszy krok jaki powinniśmy zrobić to określić rozmiar krzesła. Krzesła tak samo jak stół dobieramy do rozmiarów wnętrza jedni z nas dysponują dość dużą jadalnia inni maja ją po prostu w kuchni, i to od jej powierzchni powinniśmy uzależnić rozmiar krzeseł.

Dla tych, którzy mają jadalnię w kuchni najlepszym rozwiązaniem wydają się krzesła proste i wytrzymałe. Mogą być wykonane ze sklejki czy metalu. Dla tych, którzy mogą się poszczycić pokaźną jadalnią przeznaczone są okazałe krzesła, które mogą być wykonane z litego drewna.

Niezależnie od rozmiaru musimy pamiętać ze krzesła mają za zadanie zapewnić nam przede wszystkim wygodę podczas spożywania posiłków. Zanim kupimy krzesło najpierw powinniśmy kupić a przynajmniej wybrać stół i do niego dobrać krzesła. Pamiętajmy, że krzesła nie mogą być ani za niskie ani za wysokie. Odpowiednia wysokość krzesła do jadalni powinna być taka aby przy zachowaniu odpowiedniej sylwetki moc swobodnie dosięgnąć do sztućców jak i talerza. Tradycyjnie stół powinien sięgać okolicy naszych żeber.

Krzesło Werona. Źródło: Sam-Net

Krzesło Werona. Źródło: Sam-Net

Zapewnijmy sobie wygodę przy stole.

Krzesło żeby było wygodne nie musi mieć podłokietników co nie znaczy że nie może ich mieć. Siedzisko krzesła nie może być nadto zapadnięte i miękkie powinno być na tyle twarde aby móc spędzić na nim nawet parę godzin. Zwróćmy również uwagę na to czy krzesło jest łatwe w utrzymaniu czystości.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »